Dobiegły końca 8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży [ZDJĘCIA, RELACJE]

Justyna Kościelna, Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-05-28 19:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-28 19:00
A|A|A

fot. Dagmara Zmyślona, Andrzej Solnica

- Ich oferta jest bogata i często zupełnie inna niż ta, z którą możemy spotkać się w dużych, sieciowych księgarniach. Można liczyć m.in. na niszowe i unikatowe wydania oraz premiery książek. Tradycyjnie pojawią się także duże, popularne wydawnictwa ze swoimi nowościami i bestsellerami oraz producenci dobrych edukacyjnych gier i zabawek- mówią organizatorzy z Wrocławskiego Domu Literatury.

Elżbieta Osowicz rozmawiała dzisiaj z czytelnikami:

Część I:

Część II:

Wczoraj z zamieszanymi w to wydarzenie spotykał się Grzegorz Chojnowski:

O programie targów i o lekturach opowiadała Beata Gigiel i młode czytelniczki :

 Z wydawcą Janem Ławickim Z Naszej Księgarni (nominowanej trzykrotnie do Dobrych Stron) 

Tomasz Malejki z wrocławskiego Wydawnictwa Format też miał powody do radości (dwie nominacje):

Dr Anita Wincencjusz-Patyna, przewodnicząca jury, podkreśla wysoki poziom tegorocznego finału:

 

Werdykt i wręczenie nagród odbyło się w piątek. W kategorii dziecięcej wygrała seria książek Wydawnictwa TAKO. Oficyna z Torunia nie po raz pierwszy została doceniona we Wrocławiu, z czego cieszy się Tomasz Klejna:

 

Wrocławskie Wydawnictwo Format triumfowało w kategorii młodzieżowej. Nagrodzona książka to poetycko-oniryczna biografia Brunona Schulza. Mówi Dorota Hartwich z Formatu:

 

 

Nominację zdobyło również Wydawnictwo Babaryba. Rozmawiamy z Martą Tychmanowicz:

 

Na targach spotkaliśmy reprezentującego Wydawnictwo Warstwy Emila Pasierskiego, dumnego z czterech nagród dla wydawnictwa, otrzymanych w maju w Warszawie, i Gosię Herbę, ilustratorkę jednego z bestsellerów Warstw - 'Wierszy dla dzieci' Stanisława Grochowiaka:

 

Wczoraj miała miejsce nie lada gratka dla teatromanów.W Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) odbyło się interaktywne przedstawienie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, czyli wesoła historia Fryderyka, który nie bardzo lubił czytać. Chłopiec w dziwny sposób trafia na półkę z książkami, zaprzyjaźnia się z nietypowymi stworzeniami, odkrywa magię literatury i postanawia zmienić nieco swoje upodobania.

O spektaklu opowiada reżyserka - Agata Skowrońska-Kartvelishvili:

 
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama