Pożegnaliśmy Michała Wyszowskiego

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-06-02 12:45 | Zmodyfikowano: 2017-06-02 12:45
A|A|A

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację, że Michał Wyszowski, nasz redakcyjny kolega i wałbrzyski korespondent odszedł. Przez ostatnie 8 miesięcy lekarze, rodzina i przyjaciele walczyli o jego życie. Jak informuje rodzina, organizm nie poradził sobie z kolejnymi powikłaniami po udarze, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku. Michał miał 39 lat.

TAK WSPOMINALIŚMY MICHAŁA:

- Jeszcze kilka tygodni temu, kiedy nagrywałam reportaż o Michale, wyglądał bardzo dobrze, po prostu spał, samodzielnie oddychał. Lekarze określali jego stan jako wegetatywny, nie wiadomo było dokładnie ile do niego dociera ze świata zewnętrznego - mówi reporterka Radia Wrocław Elżbieta Osowicz.

- Czasem otwierał oczy, czasem mrugał, tak jakby chciał coś powiedzieć bliskim. Przyjaciele nagrywali mu informacje z tego, co dzieje się w Wałbrzychu lub w redakcji. Żona Marta czytała książki i codzienne gazety oraz tygodniki, bo Michał zawsze był na bieżąco. Jego mama była w szpitalu dwa razy dziennie - dodaje Ela Osowicz.

Michał był otoczony opieką bliskich i miał doskonałą opiekę lekarską w wałbrzyskim szpitalu. Lekarze robili wszystko co możliwe, żeby go uratować... niestety, nie udało się.

- Był niezwykłym dziennikarzem i ciepłym człowiekiem. Potwierdzali to wszyscy z którymi rozmawiałam przygotowując reportaż, ludzie liczyli się z jego zdaniem, często powtarzali "Ciekawe co by Misiek powiedział..."

Będzie nam go bardzo brakowało.

Posłuchajcie reportażu o Miśku i zostawcie dla niego jakieś ciepłe słowo:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~pit71wrocław
2017-11-02 21:47:49
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Umknęła mi wiadomość, że nie żyje..... Świeć Panie nad jego duszą. (') (') (')
~Tadew
2017-06-09 21:55:26
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -4
Miśku poszedłeś tam z kąd ja pare razy wruciłem Ty pisałeś szybko mi pozostał flegmatyzm,Ty w myślach mych zostajesz chociaż chciałbym z tobą i ideą dobroci pozostać .Bo Maryja z Panem maszym cię piastuje ja zaś ziemski los chołduje...Spoczywaj w pokoju tam miejsca dostatek my przyjdziemy jak przyjdie na nas pora.
~Dżoni Apa
2017-06-06 16:43:42
z adresu IP: (162.253.xxx.xxx)
Ocena: 4
In memoriam.....Michałowi Wyszowskiemu - dziennikarzowi.... A jak już dotrzesz w zaświaty przy biurku się umościsz to napisz proszę, Michale o miejscu - w którym gościsz Napisz, czy mieszka tam starzec blaskiem chwały okryty a może młodzian przystojny szlachetny, prawy lecz skryty Być może jest tam kobieta troski okryta szalem Hmm? czekamy na wieści od Ciebie napisz proszę, Michale PS. I napisz jeszcze, proszę czy prawdą jest do końca że ta kraina - gdzie jesteś jest dobrem, miłością płynąca.... Dariusz Hull
~Cst
2017-06-04 21:33:04
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 2
Za mlody. Dlaczego wlasnie On? Tyle by jeszcze dobrego zrobil....
~Tomasz
2017-06-02 15:27:43
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pozostaniesz w pamięci - nie tej na dysku twardym lub pendrive. W mojej pamięci. Myślę, że kiedyś jeszcze się spotkamy.
~Elektronika PRLu Świdnica
2017-06-02 14:40:38
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wieść o chorobie a później śmierci Michała była dla mnie szokiem. Doskonale pamiętam nasze ostatnie spotkanie i rozmowę, która miała miejsce w lipcu ubiegłego roku przed świdnickim ratuszem. Nagrywaliśmy zapowiedź wystawy, później rozmawialiśmy o rzeczach ważnych i mniej ważnych. Nagle zadzwonił telefon Michała. Odebrał i po chwili powiedział do mnie "Dokończymy tą rozmowę niebawem. Muszę jechać. Zadzwonię". I już nie zadzwonił... SPOCZYWAJ W POKOJU.
~Agata
2017-06-02 12:29:01
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
A ja właśnie z Panem Michałem rozmawiałam kilka dni wcześniej, o ile nie godzin przed tym strasznym wydarzeniem, o sytuacji pracowników ze Świdnicy... Teraz do mnie to dotarło ????
~Agata
2017-06-02 12:17:03
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Chciałam być dziś w Szczawnie, by pożegnać Pana Michała, choć nigdy nie udało się nam spotkać. Zawsze tylko telefon, mail. Ale niestety, byłam w Szczawnie wczoraj i nie udało mi się bezpiecznie ukończyć podróży. Los przeszkodził mi w tym pierwszym i osobistym spotkaniu. Odszedł dziennikarz, z którym każdy rzecznik chciałby pracować. Wiedziałam, że nigdy nie przeinaczy moich wypowiedzi, że zawsze będzie obiektywny. Do widzenia Panie Michale
~Marta K.
2017-05-31 21:55:09
z adresu IP: (185.21.xxx.xxx)
Ocena: 2
Spoczywaj w spokoju Michał.
~Mieszkaniec Szczawna
2017-05-30 13:59:49
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pragnę złożyć kondolencje rodzinie oraz pracownikom PRW.
~Zygmunt
2017-05-29 10:46:10
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kiedy i gdzie pogrzeb?
~ela
2017-05-28 12:59:21
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 5
Łzy mi lecą z oczu bardzo mi przykro ,miałam nadzieje że wyzdrowieje poznalam Michała gdy zaczynal swoją pracę bardzo miły,sympatyczny,bardzo go lubilam,zawsze uśmiechnięty i cieply. Będzie mi go brakowało.Zapamiętam go takim jak go poznałam,zgościl na zawsze w moim sercu.Wyrazy współczucia dla Rodziny.
~Ewa24
2017-05-28 08:38:06
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 5
Odpoczywaj w spokoju
~Ewa24
2017-05-28 08:36:22
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
Taki młody,niech odpoczywa w spokoju????????
~Odbiornick
2017-05-28 00:47:51
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pokój z Tobą chłopie...
~Łukasz
2017-05-27 18:11:31
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 13
Odszedł nasz kumpel, przyjaciel i dobry człowiek. Boli jak cholera...
~Smutna
2017-05-27 16:15:20
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jest nam bardzo przykro, że odszedłeś tak szybko, o wiele za szybko........... Rodzinie głębokie wyrazy współczucia:(
~DWD Duszniki- Zdrój
2017-05-27 12:11:57
z adresu IP: (176.58.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dziękujemy i pamiętamy. Wielki żal :(
~boleslaw
2017-05-27 08:58:12
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 7
Bardzo przykre..
~ewixx
2017-05-27 08:28:29
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -9
Bardzo przykre :(
~słuchawka
2017-05-27 06:20:18
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ogromna strata....
~qbciu
2017-05-27 03:13:08
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dziękuję. Będę Pana pamiętał. Kojarzyć mi się będą najlepsze lata PRW.
~huboo
2017-05-26 23:15:36
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 4
wielka strata...
~Mmm
2017-05-26 23:12:20
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wielka strata
~Gosia Gawryś-Domiraszczyk
2017-05-26 22:56:43
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
A co z naszymi DRJ-tami, które potrzebują Ciebie... Pozostaniesz w mojej pamięci....
~pigi
2017-05-26 22:46:09
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wielka strata odszedł młody człowiek jeszcze mógł wiele zrobić będziemy pamiętać i wspominać ???? Wieczne odpoczywanie racz dać mu panie???? spoczywaj w pokoju????
~Marek Obszarny
2017-05-26 22:29:06
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 9
Co w obliczu nieuchronnej ostatecznosci pozostaje tym, co jeszcze tu zostają? Pamięć. Będę pamiętać.
~Asiek
2017-05-26 22:23:56
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ten Pan zawsze będzię w Radiu Wrocław pomimo wszystko
NA ANTENIE
MagdaBajor
PiotrPietraszek
Magda Bajor , Piotr Pietraszek
 15:00 - 18:00
SOR
Tylko muzyka, dobre towarzystwo i laba...