Uczeń podstawówki z Obornik Śląskich zabił myszoskoczki, którymi zajmowała się klasa

Dorota Kuźnik, GN | Utworzono: 2017-05-31 16:22 | Zmodyfikowano: 2017-05-31 16:22
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: ZAKempson/flickr.com (Creative Commons)

Uczeń podstawówki z Dolnego Śląska zabił zwierzęta, którymi opiekowała się klasa. Wstrząsającą wiadomość o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego słuchacza. Uczeń piątej klasy szkoły w Obornikach Śląskich miał pociąć myszoskoczki i rzucać nimi o ściany sali. Po zajściu, uczniowie nadal mieli zajęcia w sali, w której nie sprzątnięto śladów krwi. Sprawą wstrząśnięte są dzieci, a także ich rodzice:

- Jestem podłamana brakiem reakcji ze strony szkoły. Moje dziecko przeżywa to straszliwie. Wielka trauma. Przede wszystkim brak rekcji szkoły, bo dzieci miały wczoraj zajęcia w sali, w której była krew na ścianach - mówi jedna z matek.

Rodzice mówią, że wiele dzieci nie chciało dziś pójść do szkoły. Jak poradzić sobie z taką sytuacją?

- Po każdej sytuacji traumatycznej trzeba o tym mówić. Jeżeli dziecko o tym mówi, to wyraża swoje emocje i czuje się bezpiecznie. Sam czyn jest bestialski, ale nie oceniajmy dziecka, ani rodziców, bo to nam przychodzi łatwo - tłumaczy psycholog Adriana Głowacka-Przybyło.

Dyrektor szkoły potwierdził, że dziecko, które zabiło zwierzęta, od lat jest pod opieką terapeuty.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Gogo
2017-06-02 07:52:29
z adresu IP: (31.18.xxx.xxx)
Ocena: 1
A czemu nazwisko dziecka nie wpisali może poznay ? I w którym szkołę w 3? Czy w 2?
~SmutnaRzaba
2017-06-01 10:49:23
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wyobrażam sobie mój nóż wchodzący w miękkie ciało myszoskoczka, pełen przerażenia skrzek zwierzątka przechodzący w przeszywający pisk, gdy ostrze zgrzyta na cieniutkim kręgosłupie! Życie gaśnie w oczach gryzonia a jego pyszczek wykrzywia się w grymasie słodkiego cierpienia i krew tryska z przegryzionego języka. Potem widzę kleksy posoki bryzgającej o ścianę z futrzanego truchełka jak farba z pędzla artysty. Jak Tycjan zbrodni barwię ściany na plugawą purpurę! W takich chwilach pragnę być kotem domowym zagryzającym papużkę, bocianem nadziewającym na dziób żabę, legionistą dźgającym kartagińskie dziewice, oficerem Gestapo rozstrzeliwującym nagich zamożnych esperantystów węgierskiego pochodzenia! O rozkoszy mordowania, o plastikowy czarny kwiecie zła!
~Brudny Pieróg Zemsty
2017-06-01 10:48:14
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 1
Radio Wrocław jest na żołdzie węgierskich esperantystów! Usuwajo komentarze!
~Komentarz został usunięty
2017-06-01 10:11:06
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~mmiksami
2017-06-01 10:01:01
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ano standard - szkoła (jako instytucja, całościowo) w ogóle nie potrafi reagować, nie robi nic z kolejnymi psycholami, którzy niszczą psychiczny stan innych uczniów, nie ma opracowanych procedur karania i zapobiegania dalszym, innym, podobnym zdarzeniom, szkoła uważa, że jak wsadzi głowę w piasek to nic się nie stało, jakoś przebrzmi i będzie po problemie! U mojego dziecka w klasie 2,5 roku zastanawiano się nad przeniesieniem ucznia nękającego innych, a jak w końcu przeniesiono to w II semestrze III klasy, kiedy już właściwie był koniec szkoły - a i to okazało się, że nagle sytuacja się uzdrowiła i diametralnie polepszyła! Szkoła to hodowla patologii. :(
~jop0-2
2017-06-01 08:55:02
z adresu IP: (62.93.xxx.xxx)
Ocena: 0
rośnie nam drugi kajetan poznański... Ciekawe czy rodzice to sędzie czy inne prokuratory?
~Kasia
2017-06-01 07:37:54
z adresu IP: (145.237.xxx.xxx)
Ocena: 1
Powinien być zakaz trzymania zwierząt w klasach, w szkole. To nie jest ani edukacyjne ani humanitarne. Zwierzęta nie są trzymane w odpowiednich warunkach i powiela się u dzieci przedmiotowe traktowanie żywych zwierząt.
~Komentarz został usunięty
2017-06-01 00:25:10
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2017-06-01 00:14:25
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 6
Komentarz został usunięty
~OMG
2017-05-31 23:42:59
z adresu IP: (81.96.xxx.xxx)
Ocena: -1
A CZY TEGO SOCJOPATE KTORY ZABIL TE ZWIERZETA JUZ PRZEBADANO ? MOZE MA OZNAKI PSYCHOPATYCZNE ALBO SCHIZOFRENIE ! KTO BIERZE ZA TEGO POTWORA ODPOWIEDZIALNOSC ?
~kitsune
2017-05-31 23:34:35
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 3
Przekopać trzeba małego gnoja, to może zapamięta sobie. To są własnie wyniki idiotycznego "bezstresowego" wychowywania
~anzelm
2017-05-31 21:11:30
z adresu IP: (86.73.xxx.xxx)
Ocena: 2
Brak reakcji dyrektora szkoly jest skandalem . Jak mozna dzieci zostawic w klasie w ktorej pozostaly na scienie slady barbarzynstwa. Z drugiej strony chlopak ,ktory to zrobil ma powazne problemy psychiczne i powinien byc "prowadzony" przez psychologa . Jezeli nie za kilka lat zostanie morderca ,tym razem czlowieka.
~Komentarz został usunięty
2017-05-31 20:59:42
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~ale oburzenie
2017-05-31 16:52:41
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: -7
zapraszam radio do rzeźni, tak zobaczycie więcej kawałków