Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży [FOTO]

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-06-05 11:07 | Zmodyfikowano: 2017-06-05 11:07
A|A|A

Fot.Iwona Malicka

Ceremonia otwarcia przebiegła zgodnie z rytuałem olimpijskim zainaugurowanym przemarszem młodych sportowców w takt muzyki Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy asyście Macieja Janowskiego dzieci wciągnęły olimpijską flagę, a Mateusz Masternak wraz z młodą zawodniczką zapalili olimpijski znicz. Odbyło się także uroczyste ślubowanie.

Uroczystość inauguracyjną uświetniły pokazy: wyścigi konne w wykonaniu koni Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia, pokaz grupy DANCE LIFE z Kamiennej Góry oraz pokaz bokserski Mateusza Masternaka.

Młodzi sportowcy z Polski, Czech i Słowacji rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych (bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal), pływaniu, tenisie stołowym oraz badmintonie. Odbył się także mecz piłki nożnej pomiędzy zawodnikami z Polski oraz Czech i Słowacji. Zwyciężyli goście.
Przez cały dzień dzieci mogły się także bawić w ogródku rekreacyjnym.

Po zakończeniu rywalizacji i zjedzeniu pysznego obiadu przygotowanego przez żołnierzy odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Tak naprawdę w Onkoigrzyskach zwyciężyły wszystkie dzieci, ponieważ najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji był specjalnie przygotowany na jubileusz X Onkoigrzysk tort olimpijski 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama