Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #20 (05.06 - 11.06)

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-06-09 17:30 | Zmodyfikowano: 2017-06-09 17:30
A|A|A

Rocznice i powroty - tak przedstawiają się nasze propozycje w tym tygodniu.

ROGER WATERS – Wait for Her

Ćwierć wieku minęło od Zabawienia się na śmierć, a mimo to Waters nie wyzwolił się z potrzeby nagrywania concept albumów. Nie wyzwolił się też z jadowitej krytyki establishmentu polityczno-ekonomicznego, choć to przecież temu drugiemu całkiem sporo zawdzięcza i stanowi jego część...
Nowy producent (Nigel Godrich, m.in. Radiohead) poddał udanemu liftingowi i dopasował zgrane klisze (poszczególne piosenki powiązane strzępkami rozmów, licznymi muzycznymi odwołaniami do przeszłości: od punkowego gniewu „Animals”, budzików z „Prons and Cons...” czy w końcu finału „Amused to Death”) w jedną całość. Waters znany? Muzycznie i tekstowo tak, chociaż po 25 latach to już nie ogłupiająca telewizja a drony, uchodźcy czy przywódca pozbawiony mózgu są tematami przewodnimi 54-minut muzyki. Można Watersa nie lubić, ale trzeba mu oddać, że w swoich kasandrycznych wizjach pozostał przekonujący.


RADIOHEAD – I Promise

Temat Radiohead powraca w związku z 20. rocznicą wydania „OK Computer”. Maszyna wspomnień uruchomi się na dobre 23 czerwca, kiedy to nakładem XL Recordings ukaże się 2-płytowy album „OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017”. Oprócz zremasterowanego oryginału, znajdziemy tam również 8 B-sideów oraz to, na co wszyscy czekają: 3 niepublikowane wcześniej utwory, w tym „I Promise”.


ARCADE FIRE – Everything Now

Radiohead zobaczymy w tym roku na Open'er Festival. Z kolei w Katalonii, podczas tegorocznej Primavery, Arcade Fire zaprezentowali nowy utwór, zapowiadający ich lipcowe studyjne wydawnictwo „Everything Now”. Czas pokaże czy po „Reflektor” szykuje się kolejny zwrot w brzmieniu Kanadyjczyków, na razie jest intrygująco?


!!! – Throttle Service

Zostajemy w stolicy Katalonii. Podczas spontanicznego koncertu w Barcelonie, Nic Offer (wokal !!!) wpadł na pomysł nowego albumu grupy, łączącego funkowy groove, gitarowy zgrzyt zmiksowany z syntezatorową ścianą. Płyta „Shake The Shudder” jest nader przyjemna, proponujemy więc „Throttle Service” - mniej zaciekłości w imię tanecznego orbitowania wokół Daft Punk.


ALL WE ARE – Human

Czas na Liverpool i zupełnie inny klimat. Dokładnie mieszankę psychodelii, krautrocka i post-punka, bo taka ma dominować na najnowszym albumie brazylijsko-irlandzko-norweskiego tria All We Are. Płyta „Sunny Hills” ukazuje się już w najbliższy piątek, i jak widać, będzie wariacka:


MANFREDI & JOHNSON – Pukanie do mych drzwi

Chicago? Nie, to Wrocław. Mieszko "Manfredi" Służewski oraz Piotr "Johnson" Kozub czyli duet, którego w piątkowe wieczory możecie posłuchać na naszej antenie. W tym tygodniu bluesowe numery z ich debiutanckiej płyty „Bright & Brave” zagoszczą też na naszej playliście.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama