Na wrocławskim AWF-ie wymyślili piłki, które uczą. Korzystają z nich dzieci w całej Europie

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-06-07 09:15 | Zmodyfikowano: 2017-06-07 08:42
A|A|A

Edubale zostały stworzone w 2001 roku, ale to teraz przypada czas kiedy cieszą się największym zainteresowaniem.

Zestaw kolorowych piłek z cyframi, literami, znakami matematycznymi  został wpisany do wykazu środków dydaktycznych zalecanych do użytku w szkołach podstawowych. Wrocławski wynalazek można spotkać podczas zajęć  WF we wszystkich województwach. Co ciekawe pomysłem naukowców AWF mocno  zainteresowali się także Niemcy. Coraz częściej piłki pojawiają się na  sportowych zajęciach w szkołach za naszą zachodnią granicą.

- Nasze piłki są już znane  praktycznie w całej Europie – mówi dr Ireneusz Cichy z AWF:

Mają na sobie naniesione znaki, piłki zielone i żółte, na nich znajdują się małe i wielkie litery oraz cyfry. W przypadku piłek niebieski i czerwonych, na nich znajdują się znaki matematyczne.

Zestaw kolorowych piłek został wpisany do wykazu środków dydaktycznych  zalecanych do użytku w szkołach podstawowych.

Piłki mają pięć kolorów. Znajdują się na  nich litery, cyfry i znaki matematyczne. Uczniowie szkół podstawowych  biegając na zajęciach WF m.in. dodają i mnożą:

Nasi pracownicy stwierdzili, że może warto by było połączyć przyjemne z pożytecznym i dzieci, które uczestniczą w aktywności fizycznej mogłyby w tym czasie, również, utrwalać treści intelektualne.

Twórcami "edubali" byli pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych AWF we Wrocławiu: Zbigniew Naglak, Andrzej Rokita, Tadeusz Rzepa oraz producent piłek – Marek Nowicki.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
FilipMarczyński
Filip Marczyński
 14:00 - 15:00
PROGRAM BEZ VAT
Reklama