EMOCJE - nagrody Radia Wrocław Kultura. Nominowani i laureaci

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-06-25 11:22 | Zmodyfikowano: 2017-06-23 11:22
A|A|A

Poniżej nominacje w kategoriach: film, literatura, muzyka, sztuka, teatr.

Przyznaliśmy też statuetkę dla Osobowości Sezonu. Tu nie ma nominacji, jest ZWYCIĘZCA. Czyli:

ANDRZEJ KOSENDIAK - artysta z wizją na wiele sezonów - za muzyczne przyspieszenie we wrocławskiej kulturze oraz dopieszczone brzmieniowo i interpretacyjnie albumy z muzyką Mielczewskiego i Pękiela

NOMINACJE W KATEGORII FILM:

Agnieszka Smoczyńska - za zasłużony międzynarodowy sukces najbardziej drapieżnego filmu ostatnich sezonów (CORKI DANCINGU), otwierający wrocławskiej reżyserce wrota do zagranicznej kariery:

Aleksandra Terpińska - zaczęło się od 'Przypadku' i był to ostatni zbieg okoliczności w drodze do znakomitych autorskich NAJPIĘKNIEJSZYCH FAJERWERKÓW EVER:

Michał Pukowiec - za prostujące krzywe spojrzenie na sztukę, czyli operatorskie dzieło w filmie SZCZĘKOŚCISK:



Paweł Kosuń - producent i animator - za LAS, 4 RANO i skuteczne łączenie produkcji filmów oraz wartościowych i popularnych wydarzeń filmowych:

NOMINACJE W KATEGORII LITERATURA:

Magdalena Knedler - za DZIEWCZYNĘ Z DALEKA, KLAMKI I DZWONKI oraz trylogię NIC OPRÓCZ STRACHU - powieści, które dowodzą, że gatunkowa wszechstronność i pisarska pracowitość idą w parze z wysoką jakością literacką


Julia Różewicz (Wydawnictwo Afera) - za oddające ducha oryginału przekłady książek czeskich autorów i nadzwyczajny wydawniczy nos

Krzysztof Piskorski - za CZTERDZIEŚCI I CZTERY - błyskotliwe uniwersum alternatywnej historii dziewiętnastowiecznej Polski



Iza Klementowska - za wysokiej klasy reporterskie książki podejmujące niełatwe tematy (SZKIELET BIAŁEGO SŁONIA, MINUTY: REPORTAŻE O STAROŚCI)



NOMINACJE W KATEGORII SZTUKI WIZUALNE:

Joanna Stembalska i kuratorzy Out of Sth (Biennale Sztuki Zewnętrznej, BWA Awangarda) - za wypełnianie miasta siłą sztuki jako zajęcia, które integruje twórców, odbiorcom ułatwia uczestnictwo w kulturze

Magdalena Mielnicka - za wyraziście zaznaczoną w ubiegłym sezonie aktywność i pomysłowość w prezentowaniu wielkiej sztuki wrocławianom w przestrzeniach galerii, muzeum i dworca


Jacek Zachodny - za‎ społecznie i artystycznie inspirujące projekty, w których artysta, w gotowości na spotkanie, z charakterystycznym dystansem, wchodzi w nowe relacje z ludźmi, miejscami, ideami (KAMIENICA - ROK PÓŹNIEJ oraz WRACAJCIE DO EUROPY)

Wykwit - za kolektywną twórczą energię, która sprawiła, że w krótkim czasie ‎stali się ważnym elementem na artystycznej mapie Wrocławia

NOMINACJE W KATEGORII  MUZYKA KLASYCZNA:

Lutosławski Quartet - prężny, eksportowy zespół ciągle młodych solistów-kameralistów, którzy żadnego repertuaru się nie boją i solowo, i w duecie, i na płycie (2016), i na koncertach - za kolejny rok pełen wrażeń i wydarzeń

Krzysztof Pełech - za pomysł i realizację międzynarodowego konkursu Guitar Masters, przedsięwzięcia, które może rozsławić Wrocław jako wyjątkowe miasto klasycznych gitarowych spotkań



Polish Cello Quartet - za pionierski album DISCOVERIES, podsumowujący pięć lat działalności wyjątkowego zespołu złożonego z wirtuozów wiolonczeli, za trafne artystyczne odkrycia i doskonałe wykonanie

Twórcy i Wykonawcy baletowego REQUIEM Mozarta w Operze Wrocławskiej - za odważną, pierwszą w Polsce, propozycję nowej interpretacji dzieła z absolutnego kanonu muzycznego (choreografia Jacek Tyski, kierownictwo muzyczne Marcin Nałęcz-Niesiołowski)

NOMINACJE W KATEGORII TEATR:

Realizatorzy i Wykonawcy spektaklu PANNA NIKT - za inscenizacyjnie i aktorsko spełnioną prapremierową transkrypcję kultowej powieści na język współczesnego teatru (Wrocławski Teatr Współczesny, reż. Paweł Passini,)

Teatr PWST - ekipa przedstawienia CESKY DIPLOM - za energetyczny, budzący uśmiech i istotną refleksję dyplomowy portret nie jedynie Gottlandu, nie tylko w czasach komunizmu (reż. Piotr Ratajczak, IV rok Wydziału Lalkarskiego)

Maria Wojtyszko i Jakub Krofta oraz zespół współtwórców - za PIEKŁO-NIEBO, przygotowany z rozmachem i rozumem spektakl trafiający w ważny i zaniedbany punkt dialogu z młodym widzem (Wrocławski Teatr Lalek)

Konrad Imiela - za WRAŻLIWOŚĆ NA OLŚNIENIE W NORMIE, czyli osobisty, poruszający autorski teatr piosenki (Teatr Muzyczny Capitol)

NOMINACJE W KATEGORII MUZYKA ROZRYWKOWA: 

Kaman/Konikiewicz - za OPAT QWETY, przypomnienie legendy wrocławskiej sceny, znanej przez lata jedynie z półamatorskich zapisów, za pomocą pierwszej w pełni profesjonalnej płyty nagranej we współpracy z cenionym jazzmanem

Ania Kłys - za dopracowany, spójny a przy tym wciąż intrygujący autorski debiut KŁYS 01


Bartłomiej Kot - za wyjątkowy album WROCŁAWSKIE SPACERY, czyli ujęcie Wrocławia w autorskich piosenkach miejskiego singer-songwritera


EABS (Electro-Acoustic Beat Sessions) - za płytę REPETITIONS (LETTERS TO KRZYSZTOF KOMEDA), kreatywne rekonstruowanie muzycznej przeszłości, imponujące zmierzenie się z dorobkiem wybitnego kompozytora

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~heniu noga
2017-06-20 13:29:57
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
W kategorii muzyka jedna mocna faworytka - Ania Kłys i długo długo nikt !
~miron
2017-06-19 17:57:58
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
super!!!!
NA ANTENIE
Reklama