Kręci mnie bezpieczeństwo na Wyspie Słodowej

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-06-19 15:00 | Zmodyfikowano: 2017-06-19 13:20
A|A|A

Pokazy robotów, poduszkowce, orkiestra, prezentacja psów policyjnych i wycieczki motorówką - to wszystko i wiele innych atrakcji czekało na tych, którzy zdecydowali się przyjść dzisiaj na Wyspę Słodową. Odbył się tam piknik dla dzieci i młodzieży o nazwie "Kręci mnie bezpieczeństwo". Najmłodsi mogą także w praktyce przećwiczyć pierwszą pomoc:

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wakacji bez używek.

Głównym celem festynu jest propagowanie bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. - Wciąż jeszcze jesteśmy mało ostrożni, mówi prezes wrocławskiego WOPR, Krzysztof Skrzyniarz:

- Idziemy sobie na wodę usiąść i tu bywa różnie. Niektóre osoby tam gdzie jest nawet zakaz kąpieli, wchodzą do wody, próbują się schłodzić i to jest bardzo niebezpieczne. Także, nie ukrywajmy, czasami, dochodzi do tego alkohol, przez to puszczają nam bariery. 

Dzisiejszy festyn na Wyspie Słodowej we Wrocławiu rozpoczyna sezon wakacyjny i akcję o nazwie „Bezpieczeństwo - Dobry Przepis na Wakacje 2017, które WOPR organizuje wspólnie z policją.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama