Dolnośląski Rozkład Jazdy: Czas na Kłodzko i Minieuroland [ZDJĘCIA]

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-06-25 18:17 | Zmodyfikowano: 2017-06-25 18:17
A|A|A

fot. Anna Skupień

W niedzielę przed południem pojawił się tam wóz satelitarny Radia Wrocław, przez kilka godzin opowiadaliśmy o tym co ciekawego znajduje się na terenie parku. Bohaterami otwarcia sezonu były oczywiście kwiaty. Ogrodnicy przygotowali kompozycje z 50 tysięcy roślin. Sadzenie zaczęło się już po zimnej Zośce, tak aby właśnie teraz rabatki zachwyciły zwiedzających. Jak mówi Jarosław Ptaszkiewicz z Parku, cała sztuka polega na tym, żeby alejki były kolorowe przez wiele miesięcy. Utrzymanie parku to praca 24 godzinę na dobę, wieczorami kiedy goście wychodzą z ośrodka, zaczyna się wielkie podlewanie i porządkowanie grządek.

Zajmujący powierzchnię dwóch hektarów Park Miniatur to oczywiście przede wszystkim słynne europejskie budowle, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym sezonie ośrodek odwiedziło około 100 tysięcy turystów.

Do Parku Miniatur łatwo trafić, jadąc od strony Wrocławia trzeba kierować się na Kudowę. Na obwodnicy Kłodzka, na pierwszych światła trzeba skręcić w prawo tak jak na Wałbrzych i tak już widać Park Miniatur Minieuroland. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
KatarzynaGórna-Drzewosz
TomaszSikora
Katarzyna Górna-Drzewosz , Tomasz Sikora
 06:00 - 09:00
Poranek z Radiem Wrocław
Zapraszamy
Reklama