Reforma edukacji w Walbrzychu. Urzędnicy zapewniają, że są gotowi

Barbara Szeligowska, el | Utworzono: 2017-06-24 21:10 | Zmodyfikowano: 2017-06-24 21:07
Reforma edukacji w Walbrzychu. Urzędnicy zapewniają, że są gotowi - Fot: archiwum radiowroclaw.pl
Fot: archiwum radiowroclaw.pl

Wałbrzyskie szkoły są gotowe do nowych wyzwań, związanych z reformą oświaty. Zapewnia o tym kierownik biura oświaty i wychowania w Urzędzie Miejskim, Joanna Dobrowolska. Jak wyjaśnia urzędniczka, nowa sieć szkół została ustalona, zdecydowano też o dalszych losach dwóch samodzielnych gimnazjów, które miały swoje oddzielne siedziby. W gimnazjum nr 1 w śródmieściu powstanie szkoła podstawowa nr 1, a gimnazjum nr 6 zostanie włączone do szkoły podstawowej nr 37, mówi Joanna Dobrowolska. -To swoje optymistyczne podejście chcę poprzeć faktem, że jesteśmy po dużej części rekrutacji do szkół podstawowych. Ona przebiegła bez zakłóceń. Tak, jak w latach ubiegłych wygląda na dziś sytuacja pierwszaków - tłumaczy.

W Wałbrzychu funkcjonuje 27 szkół do których uczęszcza 12 tys. uczniów. Połowa z nich, to uczniowie podstawówek. Jak mówi Joanna Dobrowolska, wałbrzyska oświata zakończyła procedury, związane z reformą szkolną. Urzędniczka podkreśla, że nabór do szkół podstawowych i ponadpodstawowych przebiegł bez zakłóceń. Dodaje też, że większość nauczycieli nie musi się bać o pracę. -Bardzo silna mobilizacja i solidarność środowiska dyrektorskiego doprowadziła do sytuacji, że ci nauczyciele, którzy mogli się czuć zagrożeni, są zagospodarowywani na zasadzie uzupełniania etatów w dwóch, bądź trzech lub czterech wałbrzyskich szkołach - wyjaśnia.

Według Joanny Dobrowolskiej największym zagrożeniem dla miejsc pracy w oświacie jest nadal malejąca liczba dzieci. W Wałbrzychu jest ich o ok. 300 mniej niż w zeszłym roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.