Lutosławski Quartet ze statuetką Emocji 2017

Grzegorz Chojnowski, GN | Utworzono: 2017-06-28 20:38 | Zmodyfikowano: 2017-06-28 20:47
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

STATUETKA EMOCJI 2017 RADIA WROCŁAW KULTURA W KATEGORII MUZYKA KLASYCZNA WĘDRUJE DO:

Lutosławski Quartet - prężny, eksportowy zespół ciągle młodych solistów-kameralistów, którzy żadnego repertuaru się nie boją i solowo, i w duecie, i na płycie (2016), i na koncertach - za kolejny rok pełen wrażeń i wydarzeń.

Tuż po powrocie ze Stanów, gdzie zagrali prestiżowe trzy koncerty w Nowym Jorku, połowa kwartetu w naszym studiu i z Emocjami na twarzach oraz w ręku. Gratulujemy zasłużonej nagrody!

POSŁUCHAJ VARIACJI z LUTOSŁAWSKI QUARTET:


INNI NOMINOWANI W KATEGORII MUZYKA KLASYCZNA:

Krzysztof Pełech - za pomysł i realizację międzynarodowego konkursu Guitar Masters, przedsięwzięcia, które może rozsławić Wrocław jako wyjątkowe miasto klasycznych gitarowych spotkańPolish Cello Quartet - za pionierski album DISCOVERIES, podsumowujący pięć lat działalności wyjątkowego zespołu złożonego z wirtuozów wiolonczeli, za trafne artystyczne odkrycia i doskonałe wykonanie

Twórcy i Wykonawcy baletowego REQUIEM Mozarta w Operze Wrocławskiej - za odważną, pierwszą w Polsce, propozycję nowej interpretacji dzieła z absolutnego kanonu muzycznego (choreografia Jacek Tyski, kierownictwo muzyczne Marcin Nałęcz-Niesiołowski)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama