Wrocławski doktor Dolittle, biednym pomaga za darmo [REPORTAŻ]

Piotr Kaszuwara, Joanna Bednarczyk | Utworzono: 2017-06-29 20:03 | Zmodyfikowano: 2017-06-29 20:03
A|A|A

Usłyszeliśmy o nim po raz pierwszy w Radiu Wrocław w maju tego roku, kiedy to mieszkańcy Nadodrza postanowili dla odmiany pomóc jemu. Bo pech trochę za nim chodzi. Kiedyś złodzieje ukradli mu samochód, który później spłonął. Okoliczni skini go zastraszali, bo ma ciemniejszą karnację skóry i wygląda na Syryjczyka. Choć trzeba dodać, że podobnie jak jego żona Ewa, pochodzi z Krosna Odrzańskiego, więc z Bliskim Wschodem ma niewiele wspólnego.

Skrzyknęli się i chcą kupić roletę antywłamaniową dla weterynarza, który pomaga innym

Pomogli weterynarzowi z Nadodrza. Jest nowa roleta antywłamaniowa

Wreszcie kilka razy okradziono jego gabinet. Złodzieje weszli oknem, zabrali drobne pieniądze i leki. To dla Witka Terendy duża strata, bo sam pobiera często symboliczne opłaty od swoich klinetów. Kiedy przychodzą do niego starsze kobiety lub biedniejsi mieszkańcy Nadodrza ze swoimi pupilami, nie bierze od nich nic. Dlatego mieszkańcy postanowili powiedzieć basta i zorganizowali społeczną zrzutkę by kupić mu rolety antywłamaniowe.

Śmiali się też, że za zebraną zwyżkę wynajmą kogoś kto będzie czuwał nad tym, by pan Witek roletę zasuwał. Dlaczego? Bo na tyle wierzy w ludzką dobroć, że nie mieści mu się w głowie by takie sytuacje mogły się powtarzać. Jak sam mówi: i ci złodzieje są dobrzy. Tylko wpadli w taką a nie inną sytuację w życiu. - Bóg się o wszystko zatroszczy - powtarza. - Ja przyjąłem postawę stoicką. Mnie nic nie zadziwia za bardzo. Bóg się o wszystko zatroszczy - dodaje.

W czasach, kiedy skarbem jest spotkać dobrego, zwyczajnego człowieka postanowiliśmy opowiedzieć wam więcej o Witku Terendzie. Posłuchajcie sami:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Grażyna
2017-07-20 23:51:14
z adresu IP: (89.77.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dobry człowieku jesteś aniołem o bardzo wielkim sercu dziękuję Ci w imieniu wszystkich zwierząt
~riko
2017-07-13 01:26:55
z adresu IP: (149.56.xxx.xxx)
Ocena: 0
złoty człowiek.
~Małgosia
2017-07-11 13:50:58
z adresu IP: (173.54.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dobry człowiek ,wiencej tak dobrych i z sercem ludzi !
~Ania
2017-07-11 13:06:27
z adresu IP: (193.218.xxx.xxx)
Ocena: -1
Super człowiek w świecie w którym rządzą tylko pieniądze :(
~Hanna Nowacka
2017-07-11 12:45:56
z adresu IP: (84.148.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dobry Człowiek z złotym sercem mało jest takich ludzi dzisi
~Bożena
2017-07-11 12:40:31
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wybrał zawód z miłości do zwierząt a nie dla pieniędzy brawo i wielki szacunek
~Anna Róża
2017-07-11 10:54:20
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -4
WSPANIAŁY CZŁOWIEK LEKARZ Z POWOŁANIA ANIOL ZIEMSKI
~Kalina
2017-07-11 08:21:49
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
Do Kingi.....Jestes jedna z grona ludzi ,ktorzy nikomu by nie pomogli.Ciekawe z czego wynika taka postawa.Na pewno nie zyczliwosci ani do ludzi , ani do zwierzat.
~Kalina
2017-07-11 08:16:54
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawo dla Pana Doktora i podziekowania..Ludzi naprawde nieraz nie stac by pojsc z kochanym zwierzakiem do lekarza.Ale obawiam sie ,ze korzystaja z tego tez ludzie ,ktoorych stac zapalcic........
~Kleopatra
2017-07-11 07:49:02
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 2
tak też uważam nie można wykorzystywać kogos dobroci ! On może od biednych nie wziąć kasy od czasu do czasu ale bez przesady ! Tylko pozazdrościć takiego weterynarza miec w swojej okolicy :) i tych bandziorów złapać i oby ponieśli kare ! i ich mordy zrobic zdięcia aby ludzie wiedzieli kto ?
~pawlo882
2017-07-01 05:40:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 13
Najbardziej sprawiedliwą formą wdzięczności dla tego Pana byłoby zapłacenie mu za usługi tyle, ile mu się za nie należy, czyli na pewno nie "symboliczną kwotę". Wiele lat ciężkich studiów, sprzęt medyczny, leki, czynsz, nie mówiąc o bardzo stresującej i ciężkiej fizycznie pracy. Mechanikowi zapłacicie 300 złotych za "robociznę" przy byle usterce, księdzu, który dostaje swoją gażę nie dość, że za mszę to i jeszcze na tacę "bo wypada". Lekarz weterynarii natomiast jak 50 złotych weźmie za wizytę to złodziej. Kocham ten kraj
~gorzynska29
2017-06-30 15:17:26
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 2
Do p Witka chodze od 17 lat jest super lekarzem o wielkim sercu szkoda ze jest tak malo ludzi polecam
~Anetka
2017-06-30 11:22:25
z adresu IP: (89.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zasadnicze pytanie, czy ktoś z Państwa słyszał o piekarzu który dokłada z własnej kieszeni na mąkę lub taksówkarza który za darmo wozi ludzi bezinteresownie wyrywajac z portfela ostatnie grosze na paliwo ? W dzisiejszych czasach nie ufam nikomu kto pracuje za pół darmo. Tyle lat ciężkich studiów i ciągłego doszkalania sie ma swoja cenę. Kiedy lud to zrozumie?
~Kinga
2017-06-30 11:07:19
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 3
Plus taka postawa uczy ludzi braku odpowiedzialności. Jesli kogoś nie stac na posiadanie zwierzęcia nie powinien go posiadać. Nie ma obowiązku posiadania pupila.
~Kinga
2017-06-30 11:05:46
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 7
To cudowne, rozumiem że wszyscy Państwo jesteście gotowi pracować za darmo, bo postawa tego pana do tego sie sprowadza. Zawód lekarza weterynarii jest fantastyczny, ale to praca jak każda inna, a za prace pobiera sie pensje :)
~b-żona lek.wet.
2017-06-30 10:13:58
z adresu IP: (79.187.xxx.xxx)
Ocena: 5
miło by było żeby weterynarza nazwać lekarzem weterynarii,niby mała różnica, ale są i technicy weterynarii o wiele gorzej i krócej kształceni
~Basia
2017-06-30 10:00:11
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 9
Do Pana Witka chodzę już 14 lat przychodził do domu jak jeszcze nie miał gabinetu gdyby był zły to dawno bym zmieniła a tak to leczy mi juz drugiego psa jestem zadowolona i nie traktuje pacjenta w sposób przyszedł wyszedł tylko w to co robi wkłada serce .Właściwy człowiek na właściwym stanowisku.
~Misiek74
2017-06-30 07:21:12
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
Naprawdę Wielki Czlowiek
~Gosia z Ołtaszyna
2017-06-30 07:01:26
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 12
Tacy lekarze powinni mieć dotacje od samego rządu. Dobrych ludzi powinno się nagradzać. Wielki szacunek dla Pana doktora. Miasto powinno objąć patronatem gabinet doktora Witolda Terendy. Ja proponuje honorowego obywatela Wrocławia 2018.
~wroclawianka z Gądowa
2017-06-29 23:00:22
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 11
Chodzę do Ekovetu, ale będę musiała zacząć leczyć swoją podopieczną u tego wspaniałego lekarza. Tamta klinika weterynaryjna jest bardzo droga. nieważne dla nich jest stały kilkuletni pacjent. Nie chcę usług za darmo, ale Ekovet nastawiony jest tylko na zysk. Dobro pacjenta na czterech łapach jest tylko pozorne. Dobrze, że są tacy ludzie jak pan Witek. Dobro powraca.
~Maksiu i Pikunia
2017-06-29 22:51:04
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wiemy, że zawsze możemy na Pana liczyć. Dziękujemy za dotychczasową pomoc. Już nie jeden raz ratował nam Pan życie.
~Violetta
2017-06-29 22:15:12
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jest Pan Wielki Panie Doktorze!!
~Slawek
2017-06-29 21:40:23
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wielki szacunek dla Pana Doktora
~Wrocławianka
2017-06-29 21:29:24
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 12
jest jeszcze jeden podobny do tego Pana... ma przychodnię weterynaryjną na ul. Partynickiej... i nazywa się dr Robert Gruszka. Chwała obu Panom!!
~mariasz
2017-06-29 19:41:42
z adresu IP: (46.223.xxx.xxx)
Ocena: 12
az sie serce raaduje ze istnieja jeszcze tak dobrzy ludzie.Pozdrawiam pana Witka bardzo serdecznie.
NA ANTENIE