Alan Banaszek nadal liderem kolarskiego WSiO

Piotr Pietraszek/cccsport.eu | Utworzono: 2017-06-29 21:55 | Zmodyfikowano: 2017-06-29 21:55
A|A|A

fot. cccsport.eu

Trzeci etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadził z Radomia do Stalowej Woli. Kolarze mieli do pokonania 211 km. Start musiał być przesunięty o 30 minut, z powodu nawałnicy jaka przeszła nad trasą, przewracając na drogi drzewa.

Po szybkim początku i kilku nieudanych próbach zawiązania ucieczki, na czele uformowała się ok. 20-osobowa grupka. Byli w niej lider wyścigu Alan Banaszek oraz jego kolega z CCC - mistrz Polski, Adrian Kurek.

Na premii górskiej w Sandomierzu mocniej na pedały nacisnął Banaszek. Oderwał się on razem z Michałem Podlaskim (Voster), Pawłem Cieślikiem i Josefem Cernym (obaj Elkov-Author) i na szczycie, który był jednocześnie lotnym finiszem, był trzeci. Kilkanaście kilometrów dalej dołożył do swojego konta kolejne trzy sekundy bonifikaty, wygrywając następną lotną premię.

Alan Banaszek jechał bardzo aktywnie w końcówce, ale na mecie nie był w stanie powtórzyć swojego środowego zwycięstwa. Kolarz CCC Sprandi finiszował jako 6., a po zwycięstwo sięgnął Alois Kankovsky (Elkov-Author). Czech pokonał Holendra Johima Ariesena (Metec-TKH) i Mateusza Komara (Domin).

Banaszek obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej i nad drugim Ariesenem ma 2 sekundy przewagi.

Z dalszej jazdy w imprezie z powodu udziału w kraksie musiał wycofać się startujący w barwach grupy z Polkowic Niemiec Jonas Koch.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków potrwa do soboty.

REKLAMA
Reklama