DRJ: Puchar Polski Nordic Walking w Polanicy-Zdroju [ZDJĘCIA]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-08 19:04 | Zmodyfikowano: 2017-07-08 14:47
A|A|A

fot. Joanna Mazurek

Tym razem entuzjaści marszów z kijkami spotkali się w Polanicy Zdroju, aby wspólnie rywalizować o punkty w klasyfikacji generalnej, a przede wszystkim zwycięstwo w tym etapie Pucharu Polski. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo na trzech dystansach: 21, 10 oraz 5 km z podziałem na płeć oraz w różnych kategoriach wiekowych. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 500 uczestników.

Na najbardziej prestiżowym dystansie 21 kilometrów w kategorii OPEN wygrał Białorusin Andrzej Dziedziewicz z czasem 2:09:02. Drugi był Olgierd Depka Prądzyński z Gdyni (2:20:31). Na podium w znalazła się także najlepsza z kobiet – Anna Zaczyńska. Zawodniczka z Lubina pokonała trasę w czasie 2:23:05.

– Polanica Zdrój to miasto wręcz idealne do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Czyste powietrze, duże zalesienie terenu, a przede wszystkim wspaniali mieszkańcy – to gwarantowało dobrą zabawę i ekscytującą sportową rywalizację – mówił Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zawody odbyły się przy polanickiej Muszli Koncertowej przy ul. Zdrojowej. Trasa była zróżnicowana. Śmiałkowie mieli do pokonania kilka wzniesień. Różnica wysokości pomiędzy najwyżej i najniżej położonym punktem trasy wyniosła 27 m.Całemu wydarzeniu towarzyszyły liczne pokazy oraz występy artystyczne.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
FilipMarczyński
Filip Marczyński
 14:00 - 15:00
PROGRAM BEZ VAT
Zapraszamy
Reklama