RWK: What's in the box? Lady M, Baby Drive i wiele innych [SŁUCHAJ do 20:00]

Krzysztof Majewski, BT | Utworzono: 2017-07-14 18:00 | Zmodyfikowano: 2017-07-14 18:00
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Zaczynamy od repertuaru i recenzji. W kinach niepokojąca, pięknie nakręcona "Lady M" debiutującego Williama Oldroyd'a. Recenzujemy też "Baby drive" Edgara Wright'a. Jak wypadł jego najnowszy film, po świetnych "Hot Fuzz: Ostre psy" i "Scott Pilgrim kontra świat", powiemy po 16.15. Dzisiaj też premiera "Spider-Man: Homecoming".

O 16.30 sprawdzamy kolejne miejsce pokazów plenerowych. Tym razem o kinie na Wyspie Słodowej opowie Beata Nawrotkiewicz z Centrum Rozwoju Społecznego.

17.30 to początek naszego cyklu wakacyjnego "Filmowa robota". Stworzenie filmu to praca grupowa. Często bardzo dużej grupy ludzi. Co tydzień opowiemy o osobach niezbędnych na planie i ich roli na nim. Zaczynamy od sztuki operatorskiej. Naszym gościem będzie Wojciech Todorow. Na swoim koncie ma zdjęcia do: "Maratonu tańca", "Ekipy" i dziesiątek produkcji telewizyjnych.

18.00 to czas na parę słów o dzielącym, nawet w grupie dwójki prowadzących ten program, "Podwójnym kochanku" François Ozona. To jeden z filmów otwarcia tegorocznych Nowych Horyzontów. O scenie muzycznej festiwalu opowie Kostas Georgakopoulos, a o łączniu szybkiego festiwalu z wolnym Roman Gutek.

Po 18.30 opowiemy o serialu, który dużo wcześniej miał być filmem reżyserowanym przez Paula W.S. Andersona. Ostatecznie film nigdy nie powstał, a anime, na podstawie serii gier, przygotował Netflix. Rozmawiamy o "Castlevanie".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama