Mieszkańcy Świdnika odcięci od świata?

Piotr Słowiński | Utworzono: 2008-05-05 16:12 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Mieszkańcy wsi Świdnik zauważyli znaki, że najkrótsza droga z ich wsi do gminy w Marciszowie czy powiatu w Kamiennej Górze będzie z powodu remontu dwóch mostów zamknięta do października. Dla nich oznacza to kilometrowe objazdy, a dla dzieci kłopoty z dotarciem do szkoły. Będą dojeżdżały w każdą stronę godzinę dłużej.

Teresa Grabowska chudy z zarządu dróg wojewódzkich mówi, że gmina wiedziała dużo wcześniej o planowanych remontach przepraw i można się było do tego przygotować.

Wójt gminy Marciszów, Stefan Zawierucha, oskarża wrocławskich urzędników, że zaspali z przygotowaniem objazdu. Oni odpowiadają, że uzgadniali wszystkie
sprawy z gminą.

Tyle, że z tych ustaleń nic nie wynika. W końcu, tuż przed
rozpoczęciem prac urzędnicy wspólnie zdecydowali, że przygotują objazd. Jak będzie wyglądał? - ostateczne decyzje zapadną jutro.

Zarówno wójt gminy Marciszów jak urzędnicy z zarządu dróg wojewódzkich deklarują, że w ciągu kilku dni uda się im wybudować lokalny objazd, czy może bród a rzece, czy może kilkaset metrów utwardzonej drogi.

Około 100 dzieci dojeżdżających do szkół w Marciszowie ze Świdnika i Kaczorowa może już odetchnąć. Nie będą już spędzać kilku godzin dziennie w autobusach.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama