Powiat kłodzki: 5 osób rannych, w tym troje dzieci

Justyna Kościelna, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-07-18 10:41 | Zmodyfikowano: 2017-07-18 11:31
A|A|A

Około godz. 10 w Szklarce między Polanicą Zdrój, a Bystrzycą Kłodzką na DW 388 doszło do poważnego wypadku. Pięć osób, w tym troje dzieci - dwoje 13-letnich i jeden 15-latek trafiło do szpitala.

- W najpoważniejszym stanie jest kierowca, który ma obrażenia nóg. Mężczyzna był zakleszczony w pojedźcie, strażacy, aby go wydobyć, musieli rozcinać blachę - informuje kapitan Daniel Mucha, oficer prasowy dolnośląskiej straży pożarnej we Wrocławiu. Interweniowało osiem zastępów straży. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania kolumny pojazdów. Kierujący zauważył inny samochód - również rozpoczynający manewr - i chcąc uniknąć kolizji gwałtownie zahamował i uderzył w drzewo.

W miejscu wypadku nadal trwają utrudnienia, policja kieruje ruchem. Autem podróżowała rodzina z okolic Poznania. W momencie transportu do szpitala wszyscy byli przytomni. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama