Maciej Janowski wygrał Grand Prix Wielkiej Brytanii!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-22 21:40 | Zmodyfikowano: 2017-07-22 21:45

Wrocławianin, Maciej Janowski w finale pokonał Australijczyka Jasona Doyle'a oraz Słoweńca Mateja Zagara. Czwarte miejsce zajął Bartosz Zmarzlik. Siódmy był Patryk Dudek, a 16. Piotr Pawlicki.

Janowski zaczął w imponującym stylu. Wygrał dwa pierwsze biegi, a łącznie w pięciu starach pierwszej rundy trzykrotnie kończył wyścig jako pierwszy. Dwukrotnie był trzeci. Potem popularny "Magic" wygrał półfinał w którym jechał z Matejem Zagarem, Chrisem Holderem i Emilem Sajfutdinowem.

Dziewiąte miejsce w Cardiff zajął inny z żużlowców Betardu Sparty Wrocław, Brytyjczyk Tai Woffinden.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Jason Doyle, który ma 78 punktów i o trzy punkty wyprzedza Macieja Janowskiego oraz Patryka Dudka.

Następna, siódma runda indywidualnych mistrzostw świata odbędzie się 12 sierpnia w szwedzkiej miejscowości Malilla.

W przyszłą sobotę (29 lipca) Maciej Janowski wystartuje we Wrocławiu na The World Games.