Co dalej ze szpitalem w Lwówku Śląskim?

Piotr Słowiński, mk | Utworzono: 2017-07-27 09:20 | Zmodyfikowano: 2017-07-27 09:20
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Jednak jak sama przyznaje, nie wie na pewno czy takie plany w ogóle istnieją. Jak wyjaśnia, wydała oświadczenie asekuracyjnie po tym, gdy dotarły do niej informacje o możliwej fuzji szpitali:

-Ja się tutaj urodziłam. Była tu kiedyś ginekologia i położnictwo - nie ma. Pogodziliśmy się z tym, ale na pewno nie pogodzę się z tym, jeżeli ktoś mi powie, że ten szpital ma iść w ręce innego miasta.


Starosta lwówecki Marcin Fluder mówi, że zarząd powiatu szuka sposobów na poprawienie jakości obsługi mieszkańców, nie ma żadnych projektów uchwał w sprawie łączenia szpitala z innymi, a rzecz cała jest na razie w sferze pomysłów i wstępnych rozmów:

-To na razie pomysł. Były przeprowadzone wstępne rozmowy odnośnie możliwości współpracy i konsolidacji ze szpitalem wielospecjalistyczym w Zgorzelcu, aby zwiększyć ilość usług medycznych tutaj w szpitalu lwóweckim.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim mimo oddłużenia nadal przynosi straty. Ubiegły rok zakończyło stratą w wysokości pół miliona złotych. Pomysł na połączenie miejscowego szpitala z placówką w Zgorzelcu narodził się po tym, jak zgorzelecki szpital przejął niemal wszystkie przychodnie medyczne w okolicach Lwówka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama