Będzie pomoc dla 21 mieszkających we Wrocławiu Powstańców Warszawskich

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-08-01 18:23 | Zmodyfikowano: 2017-08-01 16:50
A|A|A

Władze Wrocławia wesprą żyjących w mieście Powstańców Warszawskich. 21 osób żyjących w stolicy Dolnego Śląska, które brały udział w działaniach z 1944 roku, będzie mogło liczyć na pomoc miasta. Przedstawiciele magistratu chcą zobaczyć się z każdą osobą i porozmawiać o tym czy i w jaki sposób mogą pomóc. Za nami pierwsze spotkanie i już wiem czego mamy się spodziewać mówi dyrektor wydziału spraw społecznych Jacek Sutryk:

-  Z uwagi na wiek, bo wszyscy są w okolicach 90 roku życia. Będziemy koncentrować się na potrzebach medycznych. 

Programy pomocowe będą indywidualnie dostosowywane do potrzeb konkretnych osób. Prace koordynował będzie miejski ośrodek pomocy społecznej we Wrocławiu. - Opiekun, opiekunka może taką osobę odwiedzać, pomagać prowadzić gospodarstwo domowe, oczywiście, tylko w tych momentach, kiedy takie życzenie się pojawi. 

Jednocześnie z inną akcją skupiającą się na powstańcach rusza Instytut Pamięci Narodowej. Pracownicy IPNu zachęcają do poszukiwania i zgłaszania grobów osób walczących za kraj w okresie wojny. Dzięki temu będzie można stworzyć mapę miejsc pamięci i oszacować ile grobów bohaterów jest na terenie kraju. Na razie takie dane nie istnieją.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama