Będzie pomoc dla 21 mieszkających we Wrocławiu Powstańców Warszawskich

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-08-01 18:23 | Zmodyfikowano: 2017-08-01 16:50
A|A|A

Władze Wrocławia wesprą żyjących w mieście Powstańców Warszawskich. 21 osób żyjących w stolicy Dolnego Śląska, które brały udział w działaniach z 1944 roku, będzie mogło liczyć na pomoc miasta. Przedstawiciele magistratu chcą zobaczyć się z każdą osobą i porozmawiać o tym czy i w jaki sposób mogą pomóc. Za nami pierwsze spotkanie i już wiem czego mamy się spodziewać mówi dyrektor wydziału spraw społecznych Jacek Sutryk:

-  Z uwagi na wiek, bo wszyscy są w okolicach 90 roku życia. Będziemy koncentrować się na potrzebach medycznych. 

Programy pomocowe będą indywidualnie dostosowywane do potrzeb konkretnych osób. Prace koordynował będzie miejski ośrodek pomocy społecznej we Wrocławiu. - Opiekun, opiekunka może taką osobę odwiedzać, pomagać prowadzić gospodarstwo domowe, oczywiście, tylko w tych momentach, kiedy takie życzenie się pojawi. 

Jednocześnie z inną akcją skupiającą się na powstańcach rusza Instytut Pamięci Narodowej. Pracownicy IPNu zachęcają do poszukiwania i zgłaszania grobów osób walczących za kraj w okresie wojny. Dzięki temu będzie można stworzyć mapę miejsc pamięci i oszacować ile grobów bohaterów jest na terenie kraju. Na razie takie dane nie istnieją.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
JerzyWęgrzyn
Jerzy Węgrzyn
 23:00 - 23:59
Muzyczna Bitwa Radia Wrocław
Zapraszam
Reklama