RWK: Rozmowy z Omarem Abdul-Nasserem i Magdaleną Zarębską [ZOBACZ]

Jacek Antczak, BT | Utworzono: 2017-08-07 17:26 | Zmodyfikowano: 2017-08-07 17:33
A|A|A

- Wrocław to miasto uśmiechniętych ludzi, pełne niezwykłej architektury i wolności - mówi iracki poeta i muzyk Umar Abdul-Nasser, który został pierwszym wrocławskim stypendystą literackim międzynarodowej organizacji ICORN, wspierającej represjonowanych pisarzy. Poeta z Mosulu ukrywał się przed terrorystami z ISiS. Spędzi w naszym mieście dwa lata. Będzie tu żył, tworzył i publikował. Opiekuje się nim Wrocławski Dom Literarury.

"Wakacje u dziadków" tak tytuł ma już 13 książka Magdaleny Zarębskiej, świetnej wrocławskiej pisarki. Autorka m.in. bestsellerowych i bardzo wrocławskich książek z motywem przenoszenia się w czasie ("Projekt Breslau" i "Kaktus na parapecie") opowiadała nam o swojej drodze do literatury, książkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych i jeżdżeniu - konno - po dolnośląskich lasach.

W najbliższy weekend, (11-13 sierpnia) startuje we Wrocławiu 8 edycja festiwalu Popkultury NiuCon. W czasie festiwalu zaplanowano m.in. spotkania z pisarzami (IJacek Inglot, Eugeniusz Dębski, Rafał Kosik) oraz z twórcami komiksów (Konrad Okoński, Beata Smugaj, Marek Pawelczyk). Tegoroczna edycja NiuConu odbywa się w szeroko pojętej konwencji przygodowej. O prawie... 400 atrakcjach i gościach popularnej wrocławskiej imprezy poświęconej fantastyce i mandze opowiadają przedstawiciele organizatorów Marta Cękalska i Mateusz Chudziński z Fundacji Popcooltura.Program literacki w Radiu Wrocław Kultura prowadzą: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel. Zapraszamy co czwartek od godz. 16 do 20.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
WojciechJanicki
Wojciech Janicki
 09:00 - 12:00
Kulturalne przedpołudnie
Reklama