RWK: Rozmowy z Omarem Abdul-Nasserem i Magdaleną Zarębską [ZOBACZ]

Jacek Antczak, BT | Utworzono: 2017-08-07 17:26 | Zmodyfikowano: 2017-08-07 17:33
A|A|A

- Wrocław to miasto uśmiechniętych ludzi, pełne niezwykłej architektury i wolności - mówi iracki poeta i muzyk Umar Abdul-Nasser, który został pierwszym wrocławskim stypendystą literackim międzynarodowej organizacji ICORN, wspierającej represjonowanych pisarzy. Poeta z Mosulu ukrywał się przed terrorystami z ISiS. Spędzi w naszym mieście dwa lata. Będzie tu żył, tworzył i publikował. Opiekuje się nim Wrocławski Dom Literarury.

"Wakacje u dziadków" tak tytuł ma już 13 książka Magdaleny Zarębskiej, świetnej wrocławskiej pisarki. Autorka m.in. bestsellerowych i bardzo wrocławskich książek z motywem przenoszenia się w czasie ("Projekt Breslau" i "Kaktus na parapecie") opowiadała nam o swojej drodze do literatury, książkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych i jeżdżeniu - konno - po dolnośląskich lasach.

W najbliższy weekend, (11-13 sierpnia) startuje we Wrocławiu 8 edycja festiwalu Popkultury NiuCon. W czasie festiwalu zaplanowano m.in. spotkania z pisarzami (IJacek Inglot, Eugeniusz Dębski, Rafał Kosik) oraz z twórcami komiksów (Konrad Okoński, Beata Smugaj, Marek Pawelczyk). Tegoroczna edycja NiuConu odbywa się w szeroko pojętej konwencji przygodowej. O prawie... 400 atrakcjach i gościach popularnej wrocławskiej imprezy poświęconej fantastyce i mandze opowiadają przedstawiciele organizatorów Marta Cękalska i Mateusz Chudziński z Fundacji Popcooltura.Program literacki w Radiu Wrocław Kultura prowadzą: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel. Zapraszamy co czwartek od godz. 16 do 20.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama