Legnica: Kierowcy zatrzymani po pościgach - jeden nietrzeźwy, drugi pod wpływem narkotyków 

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-08-08 12:22
Legnica: Kierowcy zatrzymani po pościgach - jeden nietrzeźwy, drugi pod wpływem narkotyków  - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Dzielnicowi z Legnicy zatrzymali młodego nietrzeźwego kierowce, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a potem zaczął uciekać. Kierowca w Strachowicach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Z pojazdu wybiegły dwie osoby, które zaczęły uciekać w kierunku lasu. Policjanci po kilku metrach zatrzymali znajdującego się pod wpływem alkoholu pasażera pojazdu. Kierujący uciekał nadal w kierunku miejscowości Lubień. Do działań wkroczyły inne patrole, z których jeden zatrzymał 29–latka prowadzącego wcześniej pojazd. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile. Kierującego zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Pasażer w związku z agresywnym zachowaniem trafił do izby wytrzeźwień. Będzie on odpowiadał za znieważenie funkcjonariuszy.
 
Do drugiego pościgu doszło w Prochowicach, kiedy policjanci legnickiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Kierowca także w żaden sposób nie reagował na polecenia do zatrzymania się oraz na sygnały radiowozu, tylko zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg. Po kilku kilometrach mężczyzna wjechał w wąską uliczkę, co uniemożliwiło policjantom kontynuowanie pościgu radiowozem. Funkcjonariusze objechali ją i pieszo udali się w kierunku wyjazdu z tej drogi. Mężczyzna wyjechał wprost na nich, a następnie został skutecznie obezwładniony i zatrzymany. Kierującego z uwagi na podejrzane zachowanie poddano badaniu narkotesterem. Okazało się, że 39-latek jest pod wpływem narkotyków. Ponadto kierujący nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Zatrzymanym przez policjantów kierującym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Natomiast pasażerowi za znieważanie funkcjonariuszy pełniących obowiązki służbowe grozi kara do roku pozbawienia wolności. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości bądź po użyciu środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.