BIEG NA WIELKĄ SOWĘ

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-08-08 19:34 | Zmodyfikowano: 2017-08-08 19:34
A|A|A

Jest to bieg alpejski/tzn. trasa cały czas prowadzi pod górę/. Długość – 9,6 km, przewyższenie ok. 600 m. Trasa trudna, wymagająca, piękna widokowo. Start w ośrodku ”Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich – meta na Wielkiej Sowie /1015 m. npm./. Na trasie setki kibiców!

Od 2010 roku, czyli od swojego debiutu, jest to jeden z najlepszych polskich biegów alpejskich, dwukrotnie zdobywał „Srebrną Kozicę”, raz „Brązową”, a w 2016 roku „Złotą Kozicę” w plebiscycie na najlepszy polski bieg górski.

„Bieg na Wielką Sowę” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy,nie tylko polskich. Startowali tu Czesi, Niemcy, Francuzi, Ukraińcy, Białorusini, Kenijczycy, a nawet zawodniczka z USA. Tylko w zeszłym roku frekwencja osiągnęła poziom 500 osób, co jak na bieg górski jest znakomitym wynikiem. Zawsze startuje u nas cała czołówka polskich biegaczy górskich.

W ramach tegorocznego biegu odbędą się także Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim.

Wiele osób uważa ten bieg za kultowy. Chwalą trasę, organizację, atmosferę i piękno Gór Sowich.

Wrocławianie od lat stanowią ok. 20% wszystkich uczestników biegu. Chcielibyśmy, aby było ich jeszcze więcej, aby stał się biegiem wrocławian. W przyszłym roku moglibyśmy wspólnie w ramach 9. ”Biegu na Wielką Sowę” zorganizować Mistrzostwa Wrocławia w Biegu Alpejskim.

Organizatorem biegu jest Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Dyrektorem biegu p. Gabriela Buczek, a koordynatorem Edward Kozłowicz, twórca biegu.

Termin: 13 sierpnia br./niedziela/, godz. 11.00. Ludwikowice Kłodzkie, ośrodek „Harenda”.

Więcej na biegajwgorachsowich.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama