Dziś rusza OFCA: IV Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-08-11 12:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-11 12:00
Dziś rusza OFCA: IV Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny -

Wydarzenie to jest drugim pod względem wielkości świętem Nowego Cyrku w Polsce. Oleśnicę w tych dniach odwiedzą najlepsi akrobaci, iluzjoniści, żonglerzy, klauni, buskerzy, muzycy, highlinerzy. Co roku w Festiwalu licznie udział biorą oleśniczanie, turyści, pasjonaci i miłośnicy sztuki cyrkowej. Praca nad OFCĄ trwa niemal cały rok i angażuje lokalną społeczność.

fot. Mateusz Musia

Niesamowite wrażenia zapewnią widzom światowej klasy artyści. Przed nami niemal 60 spektakli ulicznych i scenicznych, a więc kilkanaście godzin mądrej rozrywki! Swoje możliwości zaprezentują w tym roku takie gwiazdy Nowego Cyrku jak Stefan Sing, Guga Morales, Luca Bellezze, Murmuyo, Ola Muchin, Izimagic Duo.

fot. Mateusz Wielocha

Oprócz występów cała masa atrakcji... W sobotnie południe ulicami Oleśnicy przejdzie barwna parada cyrkowa, w której udział biorą artyści i uczestnicy Festiwalu. Ukontentowani będą z pewnością wszyscy melomani. Do tańca podczas koncertów porwie publiczność Kraków Street Band i Parnas Brass Band.

fot. Piotr Spigiel

Dzieci (zarówno te małe, jak i duże), które pragną wystąpić w przyszłości podczas OFCY, mogą wziąć udział w warsztatach cyrkowych. Wysoko nad głowami uczestników, na rozwieszonych taśmach (highline), spacerować będą highlinerzy. Jedna z taśm ma rekordową długość 117 metrów i zawieszona jest 40 metrów nad ziemią. Na śmiałka, który pokona tę odległość czeka nagroda i wieczna chwała. Sławę zdobyć można także podczas Żonglerskiego Slamu oraz Trickline'owego Pucharu OFCY. Wystarczy, że potraficie żonglować lub wykonywać akrobacje na zawieszonych nad ziemią taśmach...

fot. Piotr Spigiel

Sierpniowe wieczory na amfiteatrze i dziedzińcu zamkowym upiększy i rozjaśni fireshow, czyli pokazy teatrów ognia. Podczas tego intensywnego weekendu powstanie mural będący luźną interpretacją malowidła, które w czasach PRL zdobiło Oleśnicę. Nowością podczas tej odsłony OFCY będą pokazy A na wszystkich głodnych, nie tylko wrażeń, czekać będą food trucki z najlepszym jedzeniem.

Nie zastanawiajcie się dwa razy! Pakujcie bagaże, zabierzcie namioty (dla uczestników Festiwalu przygotowane będzie duże pole namiotowe wyposażone w węzeł sanitarny) i przybywajcie do Oleśnicy!

  • Cały program do ściągnięcia poniżej.
  • www: http://festiwalofca.pl/
  • fanpage: https://www.facebook.com/festiwalofca/

A tak było w tamtym roku: 

Reklama
Załączniki

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.