Puchar Polski: Mateusz Machaj zapewnił Chrobremu awans do 1/8 finału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-08-08 20:49 | Zmodyfikowano: 2017-08-08 20:40

Chrobry musiał gonić wynik od 11 minuty. Ruch przeprowadził kontratak, który po wrzutce w pole karne skutecznie wykończył Jakub Arak i było 1:0 dla gospodarzy.

Goście wyrównali w 32 minucie. Głogowianie wykorzystali przechwyt w środku pola i po szybkiej akcji na listę strzelców wpisał się Mateusz Machaj.

Druga połowa zaczęła się od serii sytuacji bramkowych z obu stron. Na gola zamienili ją piłkarze Chrobrego. Płaski strzał Mateusza Machaja wyprowadził dolnośląski zespół na prowadzenie w 62 minucie.

Przez kolejne 10 minut goście spokojnie mogli zamknąć mecz. Łukasz Szczepaniak strzelił tuż obok spojenia słupka z poprzeczką, a po jednym z dośrodkowań to właśnie poprzeczka uchroniła Ruch przed stratą kolejnego gola.

Głogowianie kropkę nad i postawili w 86 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony skuteczną główką popisał się Przemysław Trytko i Chrobry był już pewny awansu.

W kolejnej rundzie dolnośląski pierwszoligowiec zmierzy się z ekstraklasowym Piastem Gliwice, który pokonał dziś na wyjeździe Stal Mielec 2:0. Mecz 1/8 finału Pucharu Polski zaplanowano na 20 września.

Ruch Chorzów - Chrobry Głogów 1:3 (1:1)

Gole: Jakub Arak 11' - Mateusz Machaj 32' 62', Przemysław Trytko 82'

Ruch: Libor Hrdlička - Gracjan Komarnicki (80' Dominik Małkowski), Kacper Czajkowski, Miłosz Trojak, Adam Pazio - Łukasz Siedlik (63' Paweł Starzyński), Michał Walski, Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak (68, 34. Artur Balicki), Kamil Słoma - Jakub Arak.

Chrobry: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Przemysław Stolc, Karol Danielak - Łukasz Szczepaniak, Michał Pawlik, Marcel Gąsior, Mateusz Machaj (82' Maciej Kona), Serhij Napołow (74' Jakub Bach) - Konrad Kaczmarek (69' Przemysław Trytko).