UWAGA: Dziś silne burze z gradem. Poziom wód przekroczy stan ostrzegawczy

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-08-09 14:30 | Zmodyfikowano: 2017-08-09 14:30
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek / zdjęcie ilustracyjne

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80%.

Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych - apeluje Małgorzata Szafran z magistratu.

Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe - dodaje.

Co więcej IMGW wydało także 2 stopnień zagrożenia w sprawie wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód.

Obszar: zlewnie lewostronnych dopływów środkowej Odry (woj. dolnośląskie)

Przebieg: W rejonach występowania burz z opadami deszczu stany wody, zwłaszcza na małych ciekach górskich i podgórskich, będą szybko i na krótko podnosić się w strefie wody średniej, lokalnie wysokiej. Prognozowane są wzrosty o ok. 20-40 cm, lokalnie ok. 60-90 cm, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama