Radiowa Akademia Triathlonu po zawodach w wielkopolskim Kórniku

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-08-13 15:07 | Zmodyfikowano: 2017-08-13 15:07

W wielkopolskim Kórniku triathloniści startujący na dystansie 1/10 IM mieli do pokonania 380 metrów w wodzie, 17 kilometrów na rowerze oraz ponad 4 kilometry na trasie biegowej. Uczestnicy radiowego projektu mieli przećwiczyć przede wszystkim sprawne pokonywanie strefy zmian oraz dozwolony na tym dystansie drafting (jazda w kolarskiej grupie lub bezpośrednio za kimś).

Mimo wcześniejszych perypetii (dwie złapane gumy przed startem) zawody udanie rozpoczął Andrzej Nowak, który jako pierwszy z grupy zakończył pływanie. Pech nie opuszczał jednak tego dnia zawodnika RAT. Na kolarskiej trasie jeden z rywali uszkodził koło w rowerze Andrzeja. Defekt okazał się na tyle poważny, że triathlonista RAT część trasy musiał pokonać z rowerem na ramieniu i stracił szansę na wysoką lokatę.

Na ostatnią część rywalizacji jako pierwszy z uczestników Radiowej Akademii Triathlonu ruszył w tej sytuacji Krzysztof Borowiecki. I podobnie jak w Bełchatowie okazał się najlepszym zawodnikiem w grupie. Paweł Kiełbasa i Bartosz Masłowiec, po wcześniejszych drobnych perypetiach w wodzie, na metę wpadli jednocześnie, uzyskując ten sam czas. Na podium po raz kolejny stanęły nasze dziewczyny. Wanda Brewka i Agata Szydło zajęły premiowane miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Oprócz medali otrzymały także okolicznościowe torty (Agata nawet dwa, bo została także nagrodzona w kategorii: triathlonowy debiut), Czwarty tort osłodził sportowy wysiłek Pawłowi Kotowskiemu z GT RAT. Trener Radiowej Akademii Triathlonu po świetnym biegowym finiszu zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu sprinterskiego.

36. Krzysztof Borowiecki - czas: 00:58:10
65. Wanda Brewka - 01:02:16 (pierwsze miejsce w kategorii wiekowej K30)
76. Bartosz Masłowiec - 01:03:15
77. Paweł Kiełbasa - 01:03:15
110. Agata Szydło - 01:07:17 (trzecie miejsce w kategorii wiekowej K40)
180. Andrzej Nowak - 01:16:33

W rywalizacji brało udział 226 uczestników.

Na dystansie 1/4 IM (950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy na rowerze, 10,5 kilometra biegu) w zawodach w Kórniku wystartował Tomasz Duda. Prezes Radia Wrocław uplasował się na 166 miejscu, z nowym rekordem życiowym – 2:47:56. Najlepszy w gronie 288 uczestników był Jacek Tyczyński z Głogowa, który zwyciężył z czasem 2:01:39.

We wrześniu uczestników RAT czekają dwa kolejne starty w cyklu Greatman – w Śremie i Kościanie.