Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (14.08-20.08)

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-08-15 18:31 | Zmodyfikowano: 2017-08-15 10:00
A|A|A

fot. Facebook

Na początek wizyta w Oleśnicy gdzie rozegrany zostanie VII Bieg Do Pani Fatimskiej 2017. Start zaplanowano we wtorek o godz. 14.15 z Placu Fatimskiego 1. Panowie będą mieć do pokonania dystans 10 kilometrów, panie zmierzą się na trasie o połowę krótszej. Zmagania na asfalcie i kostce brukowej. Przy okazji odbędzie się zabawa na łyżworolkach i zmagania w Nordic Walking.

We wtorek o 9.30 rozpocznie się Bieg Górski Kowary-Okraj. Rywalizacja odbędzie się już po raz czwarty. Biegacze staną na starcie, by sprawdzić swoją wytrzymałość w wyczerpującej wspinaczce z centrum Kowar do położonej na poziomie 1046 m n.p.m. Przełęczy Okraj. W tej wymagającej dobrej kondycji rywalizacji mogą uczestniczyć zarówno całkowici amatorzy, jak i osoby, które zawodowo zajmują się uprawianiem sportu. Ideą zawodów jest popularyzacja aktywnego trybu życia:

Pieszo po pięknych i dzikich zakątkach Kotliny Jeleniogórskiej. W kolejny weekend, 18 i 19 sierpnia, pierwsza edycja rajdu na orientację Sudecka Wyrypa. Bazą wypadową będzie miasto Jelenia Góra. Początek zmagań w sobotę o 18.00 na Placu Ratuszowym. Do pokonania 25, 50 lub 100 km. Trasy zaliczane są do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Dodatkową atrakcją jest ok. 12 km Trasa Rekreacyjna.

Na bieganie w sobotę zaprasza Sobótka. Odbędzie się 4. Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Misją przedsięwzięcia pozostaje utrwalanie i kształtowanie postaw patriotycznych. Start z Rynku w Sobótce o godzinie 11.00. Do pokonania dystans 10 kilometrów:

Sobota na biegowo też we Wrocławiu. Na biegowo i charytatywnie. 19 sierpnia na terenie Lasku Osobowickiego odbędzie się Bieg dla Poli - Kilometry Pomocy. Początek rywalizacji o 9:00. Do pokonania około 5 kilometrów utwardzonym duktem leśnym. Całość wpłat od uczestników zostanie przeznaczona na potrzeby leczenia i rehabilitacji Poli!

Już 20 sierpnia 2017 w Wałbrzychu będzie miała miejsce kolejna impreza biegowa na Dolnym Śląsku – 18.Toyota Półmaraton Wałbrzych. W tym roku zmianie uległa trasa biegu, bo będzie się składać z dwóch pętli po 10,5 km. Podwyższono także limit zgłoszeń do trzech tysięcy. Oprócz półmaratonu, będzie można wykazać się też w biegu na 10,5 km.

SPONSORZY MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama