MotoClassic Wrocław „Z miłości do Motoryzacji” [FOTO, FILMY]

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-08-19 11:52 | Zmodyfikowano: 2017-08-19 11:53
MotoClassic Wrocław „Z miłości do Motoryzacji” [FOTO, FILMY] - Fot. Jarosław Sosiński / MotoClassicWroclaw
Fot. Jarosław Sosiński / MotoClassicWroclaw

MotoClassic Wrocław to zlot pojazdów zabytkowych z lat 1886 – 1980 z Polski oraz zza granicy. Ekspozycji automobili towarzyszy prezentacja samochodów większości współczesnych marek. Można zatem przyjrzeć się przekrojowo motoryzacji – prześledzić jej historię i obserwować, w jakim kierunku zmierza jej rozwój.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Towarzystwo Automobilowe Topacz, prowadzące na co dzień Muzeum Motoryzacji Topacz cieszące się także podczas MotoClassic ogromnym powodzeniem.

Na terenie parku i dziedzińca Zamku Topacz można podziwiać ponad 300 pojazdów: samochodów, motocykli i konstrukcji specjalnych. Szczególną atrakcją są prezentacje pojazdów, odbywające się równolegle na dwóch scenach.

W ramach konkursu elegancji zawodowe jury pod honorowym przewodnictwem legendy wzornictwa motoryzacyjnego - Paula Bracq’a ocenia stylizację załóg w kontekście historycznym i wybierze tych najlepszych.

Na specjalnie przygotowanym szutrowym torze uczestnicy imprezy podejmą współzawodnictwo sportowe, testując swe umiejętności oraz sprawność pojazdów podczas jazdy na regularność.

W sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych prezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne nowości i premiery.

Podczas tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław odbywa się również I Międzynarodowy Zlot W113 Pagoda SL Klub Polska. Pojawiło się ponad 20 pojazdów tego kultowego modelu. Jeremy Clarkson określił ten pojazd słowami "...prawdopodobnie najpiękniejszy Mercedes jaki został kiedykolwiek wyprodukowany".

Uwagę zawraca też SEKTOR GRUP REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ – w tej części ekspozycji prezentowane są pojazdy, elementy umundurowania oraz wyposażenia grup rekonstrukcji historycznej z regionu Dolnego Śląska.

MotoClassic Wrocław w Ślęzie na terenie zamku Topacz będzie można odwiedzić także w niedzielę. Ekspozycja czynna od 10 do 18.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.