Amerykańskie wzmocnienie obwodu PGE Turowa

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-08-15 11:05
A|A|A

fot. Bucknell Athletics

Ayers minione rozgrywki spędził na zapleczu czołowej ligi świata, czyli w tzw. NBA G-Leauge, reprezentując tam barwy dwóch zespołów. Amerykanin rozpoczął sezon w Reno Bighorns, rozgrywając w nim 7 spotkań (3,3 pkt.) a dokończył w drużynie Maine Red Claws, gdzie w 26 meczach notował na swoim koncie średnio 4,6, punktu, 2 zbiórki i 0,9 asysty.

25-latek jest absolwentem uczelni Bucknell Bison. Przez 4 lata nauki rozegrał na parkietach NCAA 133 mecze ze średnimi na poziomie 11,5 punktu, 3,2 zbiórek i 1,7 asysty w ciągu przeciętnie 30 minut spędzanych na parkiecie.

Dla Ayersa będzie to pierwszy sezon w Polsce, ale nie w Europie. Zawodnik w sezonie 2015/2016 grał dla BC Siauliai z którym wygrał Ligę Bałtycką i wystąpił w FIBA Europe Cup. W barwach litewskiego klubu Amerykanin rozegrał łącznie 50 meczów, w których zdobywał przeciętnie 9,9 pkt., 1,5 asysty i 2,6 zbiórki.

Ayers związał się z PGE Turowem rocznym kontraktem i jeszcze w tym tygodniu dołączy do zespołu, który rozpoczął już  przygotowania do nowego sezonu.

Z drużyną ze Zgorzelca pożegnał się natomiast Karol Majchrzak. 20-latek nie przeszedł testów medycznych i tym samym jego 2-letni kontrakt z Turowem nie wszedł w życie.

Aktualny skład PGE Turowa Zgorzelec na rozgrywki 2017/18: Bartosz Bochno, Denis Ikovlev, Kacper Borowski, Jacek Jarecki, Myles Mack, Francis Han, Paul Egwuonwu, Michał Lichnowski, Jakub Patoka, Cameron Ayers.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama