Piłkarski klub z Lubina ma nowego napastnika

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-08-15 20:03 | Zmodyfikowano: 2017-08-15 20:03
A|A|A

fot. Twitter/Zagłębie Lubin

Urodzony w Sycowie napastnik nad Bosfor trafił po swoim najlepszym w karierze sezonie w polskiej ekstraklasie. W rozgrywkach 2014/15 Tuszyński zdobył dla Jagiellonii Białystok 15 bramek i zajął 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. W Turcji piłkarzowi już tak dobrze nie szło. W Rizesporze, we wszystkich rozgrywkach zaliczył 50 spotkań, w których strzelił 12 goli.

Tuszyński znany jest dobrze kibicom na Dolnym Śląsku. Swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w Gawinie Królewska Wola, który potem połączył się ze Ślęzą Wrocław. Napastnik grał także w MKS Kluczbork i Lechii Gdańsk. W sumie w polskiej Ekstraklasie wystąpił w 71 spotkaniach i strzelił 22 gole.

Patryk Tuszyński, który wziął już udział we wtorkowym treningu Miedziowych, będzie mieć sporą konkurencję w zespole Zagłębia. O miejsce w ataku drużyny Piotra Stokowca będzie rywalizować z Jakubem Świerczokiem, Adamem Buksą, Arkadiuszem Woźniakiem i Martinem Nesporem. Niewykluczone jednak, że po przyjściu Tuszyńskiego z lubińską drużyną pożegna się ten ostatni gracz. Pozyskaniem Czecha zainteresowane są inne kluby Ekstraklasy. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama