RWK: Dawne stroje, dawne gry i współczesna fotografia [SŁUCHAJ do 20:00]

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-08-23 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-23 16:00
A|A|A

zdjęcie: Krzysztof Solarewicz

Chwilę po 16:00 sprawdzimy co dzieje się w Centrum Historii Zajezdnia. Zanim, we wrześniu zagości tam kolejna edycja festiwalu wROCK for Freedom, w najbliższych dniach czeka nas debata o Polsce i podwórkowe gry rodem z PRLu. Na placu przed budynkiem trwa natomiast wystawa "Samochodem przez Wrocław lat 70.", a o wszystkim mówił będzie nasz pierwszy gość - Juliusz Woźny.

Jak ubierały się dawne Dolnoślązaczki? Jakie znaczenie miały czepce i dlaczego niektóre z nich były „z brodą”? Na czwartkowych zajęciach w Muzeum Etnograficznym będzie można poznać odpowiedzi na te pytania oraz stworzyć własne wersje dolnośląskiego stroju. A około 17:00 w temat wprowadzi nas Marta Derejczyk.

W piątek, w galerii Miejsce Przy Miejscu, w ramach preTIFF (przed wrześniowym TIFF Festival, w tym roku z podtytułem "Zasoby"), rozpoczyna się wystawa Krzysztofa Solarewicza. Będzie bardzo osobiście, co zresztą nie powinno być zaskoczeniem w przypadku tego artysty. Ale jak podkreśla Beata Bartecka, powinniśmy oglądać te zdjęcia tak, jak czytało się stare malarstwo, w którym każdy fragment był inną metaforą i symbolem. Oboje - fotograf i kuratorska, odwiedzą na po 18:00.

A na koniec godzina "muzyki z galerii" przygotowane przez Michała Kwiatkowskiego. Tym razem posłuchamy ścieżki dźwiękowej z wystawy "#Dziedzictwo" w Muzeum Narodowym w Krakowie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama