Jelonek dla Jeleniej Góry [FOTO]

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-08-30 11:40 | Zmodyfikowano: 2017-08-30 11:40
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Czerwony witrażowy jeleń stanął w centrum Jeleniej Góry. Stalowa konstrukcja pierwotnie miała być stelażem dla żywopłotu, by przycinać go w kształcie jelenia z herbu miasta, ale na obwodnicy, gdzie stanął, żywopłot nie chciał rosnąć. Piotr Hamowski, twórca jelenia, postanowił wypełnić konstrukcję czerwonymi elementami nawiązującymi do koloru herbowego zwierzęcia miasta.

Zrobił to hobbystycznie po pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, jak mówi po to, by upiększyć miasto. Nie zdecydował się na wypełnienie konstrukcji szkłem, tylko pleksą, bo jest lżejsza i łatwiejsza w obróbce:

Jeleń ma wrócić na obwodnicę Jeleniej Gry, gdzie ma witać przejeżdżających, chyba, że tak spodoba się mieszkańcom, że władze zdecydują się go zostawić na placu Ratuszowym. Piotr Hamowski nie kończy na tym. Chce przygotować serię figur szachowych z pni wycinanych w mieście drzew. Mają one stać w różnych miejscach.

Być może także w sprawie jeleni nie jest to ostatnie słowo, bo jak mówi rzecznik MPGK, Zbigniew Rzońca nadają one miastu charakteru:

Jak wygląda najnowszy jeleniogórski jeleń, możecie zobaczyć na naszej stronie internetowej radiowroclaw.pl

Piotr Hamowski zajmujący się zielenią miejską w Jeleniej Górze jest już naszym czytelnikom i słuchaczom. Niedawno opowiadaliśmy o koniku z pozostawionej części pnia wyciętej topoli przy Wojska Polskiego. To był jego pomysł na upiększanie miasta, a nie protest przeciw wycinkom drzew - jak podkreślał.

Zdjęcia znajdziecie tutaj:

A tak wygląda w pełnej krasie jelonek ze szkła:

 

 

 

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama