XIV Edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-08-31 18:02 | Zmodyfikowano: 2017-08-31 18:03
A|A|A

Organizatorzy Konkursu: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawcy RP, Partner Merytoryczny: firma PwC oraz Mecenas Konkursu: mBank SA zapraszają do udziału w XIV edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” – wyróżnienia towarzyszącego przemianom gospodarczym na Dolnym Śląsku, w ramach którego sukcesywnie nagradzane są przedsiębiorstwa i samorządy znacząco wpływające na wzrost atrakcyjności biznesowej naszego regionu.

Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych Nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło blisko 1200 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie Kapituły Konkursu. Z każdą edycją coraz więcej firm oraz instytucji decyduje się na wzięcie udziału w Konkursie. Dotychczas wyłoniono 95 Laureatów.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści, jakie naszemu regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych. „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” to wyjątkowe podziękowanie dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

O wysokim poziomie Konkursu decyduje skład Kapituły, której Członkami są znamienici eksperci i specjaliści w takich dziecinach jak: nauka, biznes i polityka – w tym rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele największych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska – odnoszący sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym. Od 2016 roku Przewodniczącym Kapituły Konkursu jest prof dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Podsumowanie pierwszego etapu Konkursu, tj. ogłoszenie nominowanych do „Dolnośląskiego Gryfa” następuje podczas konferencji prasowej z udziałem Członków Kapituły Konkursu.

Zwieńczeniem Konkursu jest coroczna Wielka Gala Biznesu, która przyciąga najważniejsze osobistości Dolnego Śląska ze świata biznesu, nauki, polityki i kultury. W latach 2015-2016 Wielkie Gale Biznesu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, będącym jedynym tego typu obiektem w Polsce, przyciągnęły ponad 2000 gości.

Jednocześnie każda edycja Konkursu jest promowana w najważniejszych mediach regionalnych i ogólnopolskich. Relacje z XII i XIII edycji Konkursu ukazały się m.in. w magazynie „Forbes”, „Gazecie Wrocławskiej”, czy „Kapitale Dolnego Śląska. Podczas Wielkiej Gali Biznesu na żywo transmitowano wywiady z Laureatami w Radiu Wrocław, a retransmisja Wielkiej Gali emitowana była w TVP 3 Wrocław.

Udział w Konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” przynosi przedsiębiorstwom i samorządom rozmaite korzyści, do której zaliczyć można: Prestiż (uczestnik zyskuje szansę dołączenia do grona najważniejszych przedsiębiorstw instytucji na Dolnym Śląsku), Promocję (uczestnik zyskuje szansę na wypromowanie firmy w środowisku biznesowym), Kontakty (uczestnik zyskuje możliwość zawarcia nowych kontaktów biznesowych) oraz Darmową Prezentację (uczestnik zyskuje okazję do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć).

W tym roku Organizatorzy wraz z Partnerem Merytorycznym Konkursu – firmą PwC przewidzieli osiem kategorii konkursowych:

1. Nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw
2. Nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw
3. Nagrodę Ambasador Dolnego Śląska
4. Nagrodę za społeczną odpowiedzialność firmy
5. Nagrodę dla samorządów w tworzeniu własnej, lokalnej marki
6. Nagrodę dla Pioniera Wieku Cyfrowego
7. Nagrodę Dolnośląski Produkt Roku
8. Nagrodę Sukcesja z sukcesem

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Konkursie zapraszamy do wypełniania zgłoszeń. Zgłoszenia dostępne na stronie www.gryfy.pl można przesyłać w formie elektronicznej lub pocztą tradycyjną na adres Organizatora:

Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy
ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43
50-059 Wrocław
z dopiskiem Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”

w terminie do 15 września 2017 roku (również zgłoszenia wysłane pocztą tradycyjną muszą trafić do biura organizatora do tego terminu).

Tegoroczna Wielka Gala Biznesu, wieńcząca XIV edycję Konkursu, odbędzie się 23 października 2017 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Więcej informacji o Konkursie na stronie: www.gryfy.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama