Pogoda: Kolejny upalny dzień

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-08-31 08:41 | Zmodyfikowano: 2017-08-31 08:41
Pogoda: Kolejny upalny dzień - FOT: CC0 Public Domain
FOT: CC0 Public Domain

Zachodnia oraz wschodnia część Europy będą pod wpływem wyżów znad Azorów oraz Rosji, pomiędzy którymi będzie się znajdowała zatoka niskiego ciśnienia. Wschód Polski będzie na skraju wyżu z centrum nad Rosją. Pozostały obszar kraju przejdzie pod wpływ płytkiego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad północnych Niemiec nad północny Bałtyk. Po południu nad zachód Polski nasunie się zatoka niżowa z frontem chłodnym. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe.


W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu lub wieczorem na zachodzie regionu wzrastające do dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz - do 15 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, po południu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu lub wieczorem na zachodzie regionu wzrastające do dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz - do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowy, po południu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) po południu lub wieczorem na zachodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 14°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i zachodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.