Wrocławska dziennikarka szefem krakowskiego teatru

, GN | Utworzono: 2017-08-31 18:32
A|A|A

Okoliczności powołania na to stanowisko znanej, wrocławskiej dziennikarki są owiane tajemnicą. Wiadomo, że po kontroli w teatrze, wyszły na jaw nieprawidłowości.

- Chodziło o kwestie finansowe. Prezydent Krakowa doszedł do wniosku, że w związku z tym należy rozdzielić funkcje dyrektora artystycznego od naczelnego. Do tej pory pełnił je jednoosobowo Bartosz Szydłowski, który teatr założył. Pozostanie on na stanowisku szefa artystycznego Łaźni Nowej, ale poszukiwaliśmy osoby, która zechciałaby zostać dyrektorem naczelnym - relacjonuje Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Poszukiwania nie wymagały rozpisania konkursu, a według słów Chylaszek, prezydent Karkowa chciał, by była to osoba, która zna się na zarządzaniu i była spoza stolicy Małopolski. 

Ewa Wolniewicz potwierdza, że prawdopodobnie 1 października przeprowadzi się do Krakowa.

Wolniewicz jest znana przede wszystkim widzom TVP. Pracowała dla telewizji od 1993 roku. Prowadziła programy i relacje na żywo we wszystkich kanałach telewizji publicznej (TVP 1, TVP 2, TVP Polonia i TVP Info). We wrocławskim oddziale prowadziła główne wydanie regionalnych Faktów, była też ich wydawcą. W 2012 roku została szefową wrocławskiego oddziału TVP. W 2016 roku została szefową nowej wrocławskiej telewizji "Echo".

- Bardzo jestem związana z tym nowym projektem, ale przychodzi taki czas, że trzeba wszystko zmienić i chyba dla mnie taki nadszedł. Zostawiam telewizję i ruszam do nowych wyzwań - mówi nam dziennikarka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama