POGODA: W nocy temperatura spadnie do 9°C

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-04 21:52
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: Europa północno-zachodnia będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Islandią, wschodnia niżu znad Białorusi. Południowa część kontynentu znajdzie się w strefie podwyższonego ciśnienia związanej z wyżem znad Atlantyku.
Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Białorusią, w strefie frontu okluzji. Na południowym zachodzie w nocy zaznaczy się wpływ słabego klina wyżowego. Napływać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie regionu lokalnie rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr rano słaby, później umiarkowany i okresami porywisty, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie regionu lokalnie rozpogodzenia. W drugiej połowie nocy w kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr rano słaby, później umiarkowany i okresami porywisty, północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 4°C do 7°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

Warunki biometeorologiczne: obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama