Polska pokonała Kazachstan 3:0. Asysta Piotra Zielińskiego [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak, rozmowy z piłkarzami Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-09-04 21:47 | Zmodyfikowano: 2017-09-04 21:47

Posłuchaj pomeczowych rozmów:

• Piotr Zieliński

• Łukasz Fabiański

• Kamil Grosicki

• Maciej Rybus

RELACJA:

Polacy od początku dominowali nad rywalami. Udokumentowali to golem w 11 minucie. Maciej Rybus wrzucił z lewej strony na głowę Macieja Makuszewskiego. Ten będąc na wysokości bramkarskiej piątki (z prawej strony) zagrał na lewo do Arkadiusza Milika, a napastnik naszej reprezentacji szczupakiem pokonał bramkarza Kazachów.

W 37 minucie Milik mógł zdobyć swojego drugiego gola. Po klepce z Robertem Lewandowskim znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Łoriją, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Drugą połowę nasza reprezentacja mogła zacząć od podwyższenia wyniku, ale w dogodnej sytuacji nie trafił Arkadiusz Milik. W 48 minucie Stadion Narodowy ucichł bo piłka zatrzepotała w naszej siatce. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego. Na listę strzelców mógł się wpisać Roman Murtazajew, ale za naszymi obrońcami stał Isłambiek Kuat, co uchroniło nas przed stratą gola.

W 68 minucie Polacy mogli uspokoić grę i wynik, bo fantastycznie zapowiadała się akcja Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego. Błaszczykowski ściął ze skrzydła do środka, odegrał na klepkę do Lewandowskiego i za chwilę podał w poprzek pola karnego do Arkadiusza Milika. Polski napastnik nie spodziewał się jednak tego podania i nie dobiegł do piłki.

W 72 minucie fatalny błąd popełnił sędzia. Robert Lewandowski strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Kazachstanu. Piłka odbiła się za linią, ale arbiter z Łotwy Andris Treimanis nie widział prawidłowo zdobytego gola.

To co odebrał nam sędzia w 74 minucie dał Kamil Glik. Nasz środkowy obrońca strzelił gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Zielińskiego.

W 86 minucie wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Robert Lewandowski.

Polska - Kazachstan 3:0 (1:0)

Gol: Arkadiusz Milik 11', Kamil Glik 74', Robert Lewandowski 86' z karnego

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Maciej Rybus - Maciej Makuszewski (65' Jakub Błaszczykowski), Krzysztof Mączyński (89' Jan Bednarek), Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (90' Łukasz Teodorczyk) - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Kazachstan: Dawid Łorija - Gafurżan Sujumbajew, Jurij Łogwinienko, Jełdos Achmietow, Wiktor Dmitrienko, Dmitrij Szomko - Asłan Darabajew, Isłambiek Kuat, Abzał Biejsiebiekow - Siergiej Chiżniczenko (68' Aleksey Shchetkin), Roman Murtazajew.