RWK: Angelus, Dom Literatury, Akademia Dobrego Księgarza, Kraina książek [SŁUCHAJ do 20:00]

Wiktor Talaga, mh | Utworzono: 2017-09-07 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-07 16:00
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Dzisiaj poznaliśmy siedem finałowych książek Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Po godz. 16:00 w naszej audycji jurorzy wrocławskiego Angelusa opowiedzą o wyborze tytułów, które "powalczą" o zwycięstwo.

Po godz. 16:45 Anna Wanik z Fundacji Kukatko przybliży szczegóły Akademii Dobrego Księgarza - spotkania la właścicieli niezależnych księgarni w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, które rozpocznie się 8 września we Wrocławiu. Przez dwa dni goście będą rozmawiać m.in. o tym, jak prowadzić małe, autorskie księgarnie w dobie globalizacji i wolnego rynku oraz skutecznie konkurować z wielkimi sieciami i sprzedażą internetową.

Już niebawem we wrocławskim klubie Proza spotkania z Markiem Krajewskim i Jerzym Kronholdem Kwadrans po godz. 17 Aleksandra Konopko i Waldemar Mazur przybliżą nam wszystkie wrześniowe i październikowe wydarzenia we Wrocławskim Domu Literatury oraz nowości i plany wydawnictwa Warstwy.

O godz. 18:00 porozmawiamy o Krainie Książek, czyli kultowej wrocławskiej księgarni, która była pionierem sprowadzającym zagranicznych książki do Polski. Tomek i Olga Zarodowie opowiedzą o 20-leciu "Krainy Książek" oraz najnowszych propozycjach młodszej siostry "Krainy..." czyli znakomitego wydawnictwa Książkowe Klimaty.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama