POGODA: Dziś do 25°C

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-09 10:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-09 07:08
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:

Przeważający obszar Europy będzie pod wpływem niżów znad Morza Północnego oraz znad Rosji. Tylko południowo zachodnie oraz południowo wschodnie krańce kontynentów będą pod wpływem wyżów znad Oceanu Atlantyckiego oraz Ukrainy. Przeważająca część Polski będzie w ciepłym wycinku niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym. Jedynie północ Polski oraz zachodnie krańce znajdą się w strefie pofalowanego frontu chłodnego. Do Polski z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Wystąpi niewielki spadek ciśnienia.

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na zachodzie po południu duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 8°C do 11. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Warunki biometeorologiczne: obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama