Puchar EHF: pewna wygrana szczypiornistek z Lubina

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-09 21:00

Tym samym lubinianki zrobiły duży krok w drodze do drugiej rundy Pucharu EHF. Szanse Miedziowych zwiększa fakt, że rewanż również odbędzie się na ich parkiecie.

Zespół Metraco Zagłębia mecz rozpoczął na wysokim poziomie koncentracji i skuteczności. Nie upłynęło 10 minut, a podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już 5:1. Szwajcarki nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze zorganizowaną defensywę rywalek i świetnie dysponowaną między słupkami Monikę Maliczkiewicz. Udane interwencje bramkarki Zagłębia i skuteczna gra jej koleżanek z przodu sprawiły, że już przed przerwą przewaga gospodyń wynosiła blisko 10 goli.

Niewielki przestój przytrafił się lubiniankom na początku drugiej połowy. Pozwoliło to przyjezdnym odrobić część strat. Potem wszystko szybko wróciło jednak do normy. Seria udanych zagrań w ofensywie sprawiła, że miejscowe wypracowały 10-bramkową przewagę. Duża w tym zasługa najskuteczniejszych w zespole Miedziowych - Agnieszki Jochymek i Kingi Grzyb. Reprezentantka kraju zakończyła spotkanie z nagrodą MVP.

13-bramkowa zaliczka sprawia, że awans do drugiej rundy Pucharu EHF wydaje się być dla Metraco Zagłębia czystą formalnością. Rewanżowe spotkanie już w niedzielę w hali RCS w Lubinie. Początek o godzinie 12.00.

Metraco Zagłębie Lubin – LK Zug Handball 37:24 (20:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż - Grzyb 8, Semeniuk, Trawczyńska 2, Wasiak, Rosińska 1, Górna 3, Piechnik 1, Ważna 2, Marić 2, Jochymek 5, Wojtas 3, Belmas 3, Pielesz 4, Milojević 2

LK Zug: Kaiser, Ort - Ravlic 2, Traber 3, Baumann 1, Scherer 6, Egli 4, Stutz 2, Kahr 2, Gwerder 1, Kagi, Smitran 3, Hess.