Żużlowa GP Niemiec: półfinał znów nie dla Janowskiego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-09 22:30 | Zmodyfikowano: 2017-09-09 22:30

Po raz drugi z rzędu Janowskiemu nie udało się znaleźć w najlepszej ósemce zawodów. Po wpadce podczas GP Polski, żużlowiec z Wrocławia nie wykorzystał szansy na zmniejszenie dystansu do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Australijczyka Jasona Doyle'a.

Zawodnik Betardu Sparty w Teterow jeździł nierówno. Znak firmowy Magica, czyli atomowy start, znów okazał się jego przekleństwem. Już w pierwszym swoim wyścigu Janowski został upomniany przez sędziego za zbyt szybką reakcję przed taśmą. W trzeciej serii sytuacja się powtórzyła i Janowski, zgodnie z regulaminem, został odesłany do parku maszyn. Wykluczenie okazało się dotkliwe w skutkach, podobnie jak zero przywiezione w czwartej rundzie zawodów. W tej sytuacji dwa zwycięstwa biegowe i jedno trzecie miejsce dały wrocławianinowi tylko 7 punktów po serii zasadniczej. To było zdecydowanie za mało, by awansować do półfinałów. Janowski zakończył udział w GP Niemiec na 10. pozycji.

Na rozmoczonym torze w Teterow nie radzili sobie także dwaj inni nasi reprezentanci. Los Janowskiego podzielili bezbarwnie jeżdżący Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik. Honor biało-czerwonych częściowo uratował Patryk Dudek. Zawodnik Falubazu Zielona Góra jako jedyny z Polaków awansował do półfinału, by ostatecznie ukończyć rywalizację na 6. miejscu. Dzięki zdobytym 11 punktom Dudek przeskoczył Janowskiego w klasyfikacji generalnej Grand Prix.

Turniej w Teterow wygrał Matej Zagar. Słoweniec w finale wyprzedził Martina Vaculika ze Słowacji, trzeci był Doyle, a czwarte miejsce zajął inny australijski żużlowiec, Chris Holder.

W klasyfikacji łącznej Doyle ma 114 punktów i o 10 wyprzedza Dudka. Janowski ma 101 pkt. i jest trzeci. Do rozegrania pozostają 3 rundy GP: w Sztokholmie, Toruniu i Melbourne.