Tu mówi Elektra, Mikrogranty, ZWROT, Dziecinada [WIDEO z RWKultura]

Grzegorz Chojnowski, MK | Utworzono: 2017-09-13 12:13 | Zmodyfikowano: 2017-09-13 12:13
A|A|A

'Tu mówi Elektra' - prapremiera na scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W studiu: aktorka, wokalistka, autorka tekstów Karolina Micuła i dramaturżka, reżyserka Marzena Sadocha, które wraz ze współpracownikami przygotowały spektakl-fantazję na temat przyszłości. Z piosenkami (muzyka Dariusza Jackowskiego), z udziałem prac malarskich Doroty Pawiłowskiej). O kobiecie, kobietach i świecie pełnym przemocy. Premiera w czwartek, kolejne prezentacje w następnych dniach.

Od piątku w kilku miejscach Wrocławia długo wyczekiwany ZWROT, czyli festiwal dolnośląskich teatrów offowych (bilety jeszcze są, w sekretariacie Instytutu im. Grotowskiego). Przez całe wakacje zapowiadaliśmy to wydarzenie, spotykając się z artystami i organizatorami. Tuż przed ZWROTEM spotykamy się z trojgiem ludzi teatru: Przemysławem Błaszczakiem, Kamilą Klamut i Żakliną Małolepszą. Każde z nich pokaże w weekend własny spektakl.

Zbliża się także Dziecinada - 5 Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci. Co tym razem obejrzy część z prawie stu tysięcy najmłodszych widzów mieszkających we Wrocławiu? O programie imprezy Wiktoria Wiktorczyk.

Mikrogranty ESK 2017. Opowiadamy o dwóch projektach w trakcie realizacji - oba mocno integrują lokalne społeczności: Aleksandra Bolek o Karłowickim Przekąszaniu, Albert Miściorak o Ołbińskim Ogrodzie Otwartym.

I to nie koniec mikrograntowych opowieści, bo znane są już wyniki 15. edycji, ich autorzy dopiero przygotowują się do startu. Zielone światło i 5 tysięcy złotych od jurorów i Biura Festiwalowego Impart dostała m.in. Fundacja Ładne Historie za projekt Pracownia Opowiadania - Wrocław Fabryczna. Odwiedziła nas Maria Zięba, by nie tylko zapowiedzieć wrocławskie przedsięwzięcie, lecz również powrócić do poprzedniego, świdnickiego projektu/konkursu z opowiadaniami w tytule.

A po 19:00 słuchaliśmy tzw. piosenek aktorskich, pamiętając, że piosenka jest dobra i zła, ale też że niejedno ma imię.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama