Wrocław: W październiku rozpocznie się przebudowa brochowskiego ratusza

Przemek Gałecki | Utworzono: 2017-09-12 15:12 | Zmodyfikowano: 2017-09-12 15:12
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Pierwszy przetarg nie powiódł się, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w październiku rozpocznie się remont starego ratusza na Brochowie we Wrocławiu. Budynek jeszcze kilka lat temu należał do kolei, później przejęło go miasto. Teraz projekt przebudowy obiektu przy Semaforowej 5 uzyskał dofinansowanie z funduszy europejskich, o czym informowaliśmy kilka dni temu.

Jacek Sutryk, szef Departamentu Spraw Społecznych, tłumaczy, że zabytkowy obiekt przejdzie kompleksowy remont. - Zakres prac jest na prawdę duży - włącznie z wymianą dachu, stolarki okiennej, instalacji wewnątrz. Poza tym budynek będzie dostępny dla osób starszych i niepełnosprawnych - mówi Sutryk:

Na zewnątrz od strony ogrodu mają stanąć ławki, altana i plenerowa siłownia. Prace potrwają 15 miesięcy.

Na początek w budynku powstaną dwa dzienne domy opieki nad seniorami na 60 miejsc. Do budynku przeniesie się też rada osiedla. W obiekcie zaplanowano sale szkoleniowe, sale do kinezyterapii, pokoje wypoczynkowe, gabinety pielęgniarek i psychologa, szatnie, pomieszczenia gospodarcze oraz jadalnię. Będzie także sala komputerowa wyposażona w sprzęt IT.

- Dawny ratusz ma być także centrum spotkań okolicznych mieszkańców - mówi przewodniczący rady Marek Sadowski:

W najbliższych dniach miasto otworzy kolejne postępowanie. 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Panda
2017-09-13 08:23:43
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dobrze, że się tym zajmą, bo to teraz tam tylko żule z piwem siedzą.
~Daria W.
2017-09-12 23:34:07
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -12
Ten budynek już dawno prosił się o remont. A wiadomo czy zostawią zegar? Brawo miasto! Brawo rada osiedla!
~Qwerty
2017-09-12 21:42:02
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nie no dajcie już spokój tym urzędnikom ratusza o 22. Niech się położę spać. Za 9 godzin do pracy. Jak już się organizuje taką hucpę za nasze pieniądze to warto żeby takie ustawione komentarze były trochę bardziej realistyczne. "Chyba dzisiaj nie zasnę" nie wygląda realistycznie.
~tadzik123
2017-09-12 21:41:02
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -17
ludzie, cieszmy sie. ten budynek bardzo lubie. dobrze ze go wyremontuja. temu dyrektorowi dobrze z oczu patrzy. fajowo ze akurat wybral brochow. joł!
~IRENA
2017-09-12 21:36:02
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -19
Ale się cieszę tą informacją. O moim ukochanym Brochowie znowu jest głośno. I to pozytywnie! Osobiście pogratuluję Panu Sutrykowi za ten świetny pomysł. Chyba dzisiaj nie zasnę. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
~Homer
2017-09-12 21:13:27
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -24
Boże jakie trolle. Normalna informacja o działaniach i dobrze. Duża robota Rady Osiedla, ale nie, najlepiej narzekać. Widać ze boli brak własnych pomysłów .
~kacyk
2017-09-12 20:23:59
z adresu IP: (217.17.xxx.xxx)
Ocena: 17
tesknie za wroclawiem sprzed paru lat, mam wrazenie ze cala ta ekipa z magistratu zupelnie sie wyczerpala, nie kupuje juz ani dutkiewicza anitego sutryka
~dosyć
2017-09-12 20:02:28
z adresu IP: (178.62.xxx.xxx)
Ocena: 32
Sutryk niech mi powie najpierw jak dojechać rano z Brochowa do pracy. To co od***li komunikacyjnie z tą częścią miasta to dramat. Najpierw komunikacja, potem kultura. Na Jagodnie też wiedzą o czym mówię.
~morcinek
2017-09-12 20:00:53
z adresu IP: (162.243.xxx.xxx)
Ocena: 17
Aga Wariacka i jej komentarze znuw atakuje :)
~Optymista
2017-09-12 19:44:13
z adresu IP: (37.99.xxx.xxx)
Ocena: -13
We Wrocławiu potrzebujemy więcej inwestycji w zaniedbane części miasta. Osobiście bardzo mi się podoba, że zaczęto dbać również o seniorów i bierze się pod uwagę głos rad osiedla. Dobry kierunek.
~Bcv2
2017-09-12 19:43:44
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -18
Ludki-marudki, te Wasze komentarze są tak po prostu -p o l s k i e. Więcej konstrukcji, wiedzy a przede wszystkim czytania ze zrozumieniem, mniej hejtu dla hejtu!...lub co gorsza hejtu za $ czy inne korzyści :( A co do samej istoty - brawa dla wszystkich odpowiedzialnych za ten sukces, oby więcej takich przedsięwzięć :)
~Kin
2017-09-12 19:41:13
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -20
Widać, że hejt partyjny zaczyna się wylewać... Panie Sutryk, rób Pan swoje. Brochów zapamięta.
~David89
2017-09-12 19:36:00
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 17
Zorganizuj konferencje. Powiedz, że przetarg sie nie udał. Powiedz, że to sukces. Takie rzeczy tylko we wrocławskim magistracie. Brawo Panie Dyrektorze!!!
~młodzian
2017-09-12 19:29:55
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 27
Wroclaw jest najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce. Jeśli na prezydenta ma kandydować urzędnik z ratusza, który na to pozwolił, zagłosuję nawet na Belzebuba
~Wrocławiak
2017-09-12 18:40:49
z adresu IP: (151.236.xxx.xxx)
Ocena: 17
Czy oni dzisiaj zorganizowali konferencje, żeby ogłosić, że przetarg się nie udał? :D kuriozum
~pawcziX
2017-09-12 18:35:45
z adresu IP: (178.62.xxx.xxx)
Ocena: 25
Marcin, daj spokój swoim urzędnikom, niech już przestaną pisać przychylne komentarze. Wybory za rok i tak wygra PIS.
~Roberson
2017-09-12 18:30:54
z adresu IP: (162.243.xxx.xxx)
Ocena: 22
Pamiętam Sutryka jak mówił, że projekt będzie gotowy w 2016. Słabo trochę. Brochów.
~Qwerty
2017-09-12 17:47:48
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 31
Widzę, że w Ratuszu znowu wykupiono usługi Agi Wariackiej i jej przychylnych komentarzy xD
~mocny
2017-09-12 17:43:22
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Związki z komuchami to jedno. Jest jeszcze parę ciekawych informacji o wyjątkowo bliskich związkach dyrektora. Janicki się przy tym chowa ;)
~Berni
2017-09-12 17:40:18
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo fajna inwestycja. Szkoda tylko, że promowana przez pchanego na siłę przez dwór wrocławski kapcia od najgorszych komuchów z miasta.
~TomaszKowalczyk
2017-09-12 17:38:54
z adresu IP: (45.55.xxx.xxx)
Ocena: 29
Wszystkie przychylne komentarze autorstwa urzędników od MG. Niech Państwo zawsze pamiętają, że to za Wasze pieniądze :)
~Karol.P
2017-09-12 16:30:39
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -20
To piekny budynek ktory juz od dawna wymagal remontu. Wspaniale, że w projekcie uwzgledniono osoby niepełnosprawne o ktorym wiele osob stale zapomina. Gratuluję Panie Dyrektorze!
~Bob Budowniczy
2017-09-12 15:56:16
z adresu IP: (223.24.xxx.xxx)
Ocena: -17
Przechodzę obok tego budynku codziennie idąc do pracy i zawsze zastanawiałem się, czemu nikt nie zagospodaruje takiego klimatycznego miejsca? Brawo dla Pana Dyrektora za projekt DLA mieszkańców!
~Kamila77
2017-09-12 15:39:05
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -19
Brawo! To wspaniały dzień dla mieszkańców Brochowa. Nie tylko seniorów, ale ich rodzin również. Dziękujemy Panie Dyrektorze! Gratulacje dla Rady Osiedla. Nie możemy się doczekać :)