Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-09-20 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-20 16:00
A|A|A

W Muzeum Miejskim rozpoczęła się retrospektywna wystawa prac Zdzisława Szyszki - jednego z najciekawszych polskich ceramików drugiej połowy XX wieku. Jak podkreśla jedna z kuratorek Anna Kania-Saj: "jego prace w pewnym sensie oddają hołd naturze, która hojnie obdarza artystów ceramików surowcami potrzebnymi do tworzenia nowych form". Chwile po 16:00 naszym gościem będzie wdowa po artyście Danuta Pałka-Szyszka.

Niezmiennie, dużo dzieje się w Muzeum Narodowym. W najbliższą sobotę dzień porcelany i kultury chińskiej. Zwiedzający będą mieli szansę poznać historię oraz technikę powstawania słynnych wyrobów oraz zetknąć się z chińskimi tradycjami i zwyczajami. Około 16:45 w temat wprowadzi nas Katarzyna Matuszczyk.

Po 17:30 nawiążemy do trwającego właśnie głosowania na Wrocławski Budżet Obywatelski. To za sprawą Podwórka Imienia Wszystkich Mieszkańców, które zasłynęło dzięki stworzonemu w ramach ESKowego projektu Wrocław - wejście od podwórza, jeżowi Izy Rutkowskiej. Artystka kilka miesięcy temu opowiadała o dobrze znanych, także poza granicami Wrocławia działaniach na Trójkącie. Teraz czas na perspektywę mieszkańców. W studiu zagoszczą Katarzyna Popowicz, Stanisław Janik Krzysztof Brzeziński

Po 18:15 Agnieszka Jamroszczak z Centrum Kultury Zamek, zapraszać będzie do tamtejszej Galerii Tymczasem, gdzie od soboty oglądać będzie można wystawę Rocha Urbaniaka. Ten krakowski artysta, zawodowy malarz, od lat współpracuje z galeriami w Polsce i na Tajwanie, jest autorem krótkich form komiksowych, w tym komiksu "Papiernik - skąd się biorą opowieści", nagrodzonego Grand Prix na 25 Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. I z właśnie tym projektem przybywa do naszego miasta.

A na koniec "muzyka z galerii" przygotowana przez Michała Kwiatkowskiego. Tym razem "PEACE: Love, Rock and Revolution" z American Contemporary Art Gallery w Nowym Jorku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama