POGODA: Dzisiaj do 15 stopni [SPRAWDŹ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-09-24 08:30
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: Europa północno-zachodnia będzie pod wpływem głębokiego niżu znad Oceanu Atlantyckiego. Wschodnia połowa kontynentu będzie pozostawać pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Południowa połowa Europy będzie pod wpływem słabo gradientowego obszaru obniżonego ciśnienia. Polska pozostanie pod wpływem wypełniającego się niżu, który wraz z układem frontów atmosferycznych powoli odsuwać się będzie na południowy zachód. Północna i wschodnia część kraju stopniowo przejdzie pod wpływ wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Polska będzie w chłodnym powietrzu polarno-morskim.

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu,możliwe burze. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Wiatr w czasie burz porywisty.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możłiwe burze. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Wiatr w czasie burz porywisty.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, w nocy północny, w dzień południowo-wschodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama