Dźwięki Świata w RWK: Zaprasza Ula Andruszko

Ula Andruszko | Utworzono: 2017-09-24 15:30 | Zmodyfikowano: 2017-09-24 15:30
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain (zdjęcie ilustracyjne)

W najbliższych Dźwiękach Świata mieszanka dźwięków podobna do huśtawki emocji związanych z powrotem. Muzyka towarzysząca wędrówce, sama w sobie będąca podróżą. Poszukiwaniem zjednoczenia pomiędzy tym, co rwie, gdzie indziej, do Arkadii, do Heimatu, do kraju ojców, a tym, co utrzymuje w miejscu zamieszkania.

18. września premierę miała najnowsza płyta Kronos Quartet z muzykami z Mali Trio Da Dali. Przysłuchamy się tej płycie. Wsłuchamy się też w nowe wydawnictwo słoweńskiego zespołu Sirom “I can be a Clay Snapper”, który razem z Raphaelem Rogińskim zagra na zbliżającym się festiwalu Sacrum Profanum. Oprócz tego kilka albumów, które pojawiły się na rynku muzyki świata w tym roku.

Muzyczne upodobania korespondują z potrzebą serca i nastrojem świata wewnętrznego. Co takiego gra w duszy tym, którzy organizują dubowe sesje sound systemowe? Co ich nakręca, skąd czerpią energię i pozytywne nastawienie do świata?

Po 3 tygodniach od powrotu, czas na wizytę w audycji Dźwięki Świata jej przyjaciół. Wrocławskich muzyków i pasjonatów muzyki reagge z winyli, organizatorów sesji sound systemowych, pozytywnie zakręconego składu Swagga International Sound System. Niebawem świętować będziemy urodziny składu. W studiu Radia Wrocław Kultura o godz 18.00 odwiedzi nas Sonny Dubabuse, Selectress Magdushka, Freedom Warrior, Ewer afro Selecta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama