Dźwięki Świata w RWK: Zaprasza Ula Andruszko

Ula Andruszko | Utworzono: 2017-09-24 15:30 | Zmodyfikowano: 2017-09-24 15:30
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain (zdjęcie ilustracyjne)

W najbliższych Dźwiękach Świata mieszanka dźwięków podobna do huśtawki emocji związanych z powrotem. Muzyka towarzysząca wędrówce, sama w sobie będąca podróżą. Poszukiwaniem zjednoczenia pomiędzy tym, co rwie, gdzie indziej, do Arkadii, do Heimatu, do kraju ojców, a tym, co utrzymuje w miejscu zamieszkania.

18. września premierę miała najnowsza płyta Kronos Quartet z muzykami z Mali Trio Da Dali. Przysłuchamy się tej płycie. Wsłuchamy się też w nowe wydawnictwo słoweńskiego zespołu Sirom “I can be a Clay Snapper”, który razem z Raphaelem Rogińskim zagra na zbliżającym się festiwalu Sacrum Profanum. Oprócz tego kilka albumów, które pojawiły się na rynku muzyki świata w tym roku.

Muzyczne upodobania korespondują z potrzebą serca i nastrojem świata wewnętrznego. Co takiego gra w duszy tym, którzy organizują dubowe sesje sound systemowe? Co ich nakręca, skąd czerpią energię i pozytywne nastawienie do świata?

Po 3 tygodniach od powrotu, czas na wizytę w audycji Dźwięki Świata jej przyjaciół. Wrocławskich muzyków i pasjonatów muzyki reagge z winyli, organizatorów sesji sound systemowych, pozytywnie zakręconego składu Swagga International Sound System. Niebawem świętować będziemy urodziny składu. W studiu Radia Wrocław Kultura o godz 18.00 odwiedzi nas Sonny Dubabuse, Selectress Magdushka, Freedom Warrior, Ewer afro Selecta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama