Szokujące kulisy akcji ratunkowej po wypadku na A4 [ZOBACZ]

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2017-09-25 12:21 | Zmodyfikowano: 2017-09-25 12:21
A|A|A

fot. YouTube

W momencie, gdy o życiu decyduje każda sekunda, muszą wykłócać się z kierowcami o możliwość przejazdu. Strażacy z OSP w Czernej mówią "dość" i publikują film, zarejestrowany podczas piątkowej akcji ratunkowej na autostradzie A4 w okolicach Bolesławca. Jarosław Śliwa, prezes jednostki z Czernej udowadnia, że na polskich drogach pojęcie "korytarz życia" to fikcja.

- Kierowcy powychodzili z tych samochodów, wzięli telefony, zaczęli "kamerować". Nieodpowiedzialni rodzice też pozwalają dzieciom chodzić po tej autostradzie. To jest absurd. Najgorszy przypadek to te ostatnie 400 metrów, gdzie już musieliśmy biec, bo kierowcy ciężarówek na prawym i lewym pasie zostawili samochody.

- To jest niesamowity stres. Na materiałach widać, jak ludzie spacerują sobie po autostradzie, wychodzą z pieskami, z kotami, wyprowadzają je na zewnątrz. W trakcie jechania na miejsce zdarzenia jeden z "tirowców" otworzył drzwi samochodu i uszkodził nam lampę. Musimy uważać na wszystko. - mówi Marcin Kamiński z OSP w Czernej.

Strażacy z Czernej obliczyli, że tylko w ostatnim roku z podobnymi problemami zetknęli się przynajmniej 30 razy. W piątkowym wypadku na A-4 zginął 38-letni kierowca z Małopolski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kazimierz
2019-07-06 21:32:45
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wszystkich chamów i parostatków powinni "niebiescy" poczęstować MANDATAMI....
~Tomasz Miroszkin
2017-10-04 19:10:19
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bzdurą jest takie prowadzenie akcji ratunkowej, samochody Straży Pożarnej, Pogotowia, Policji powinny udawać się na miejsce wypadku PASEM KTÓRY NIE JEST ZAKORKOWANY... czyli z PRZECIWNEJ STRONY! W wezwaniu zawsze jest podane: na którym kilometrze i w jakim kierunku, dyspozytor powinien wysyłać pojazdy z PRZECIWNEGO KIERUNKU bo szanse że dojadą na czas są wtedy dużo większe. Do tego nie trzeba geniusza ... TRZEBA TROCHĘ POMYŚLEĆ!
~Prof. Glass
2017-09-28 14:36:06
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ta kto jest jak chama wpuścić na salony? Auta powinny być tak drogie,. żeby stać było na nie tych jeszcze myślących z górnej półki!
~adrianDWL
2017-09-26 21:36:46
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czy wy myslicie wogole, bzdety gadacie, jakim pasem awaryjnym??!! I co by zrobili jak by w polowie drogi na tym pasie awaryjnym stała np. zepsuta ciezarowka? Mieli by ja przeskoczyc czy cofac się i szukac luki między autami by się przebic? KORYTARZ ŻYCIA zostawiamy srodek miedzy 2pasami pusty rozjezdzajac sie na boki (lewy pas do lewej bariery a prawy do prawej bariery)
~Denis
2017-09-26 21:26:22
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak ludzie zrozumią że droga to jest dobro wspólne a nie została stworzona tylko dla dużych czy małych samochodów to na drodze będzie mniej wypadków. Ale do tej pory będą dalej wszyscy krytykowć innych a w żeczywistości będą postępować taksamo arogancko jak reszta ludzi. Czyli będą widzieć tylko czubek własnego nosa.
~xenomorf
2017-09-26 17:47:16
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja tu czegoś tu nie rozumiem. Pomijając poświęcenie strażaków. Dlaczego od początku zatoru służby ratunkowe nie poruszały się pasem awaryjnym. Te ostatnie ciężarówki stojące na prawym pasie zjechały częściowo na awaryjny, bo kierowcy widzieli samochód uprzywilejowany jadący lewym pasem (0:58) więc zaczęli zjeżdżać w prawo. Może się nie znam, ale czy służby ratunkowe nie powinny od początku zatoru korzystać z pasa prawego i awaryjnego. czy nie szybciej by dojechali? Pytam poważnie, bo mam wątpliwości.
~Kkk
2017-09-26 17:31:45
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
To po co jest pas awaryjny jak jest zajęty przez ciężarowe
~Sasz
2017-09-26 11:23:05
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
A ja się pytam co na lewym pasie robią te wszystkie ciężarówki? filmik obowiązkowo powinna przejrzeć drogówka i blokującym drogę wystawiać mandaty. W tym kraju nie ma innej możliwości egzekwowania przepisów i zdrowego rozsądku jak porządny bat finansowy.
~Kazimierz57
2017-09-26 07:09:02
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wczoraj, 25-09-2017, jechałem do Wrocławia .. Od Bolesławca chyba w standarcie jest nadal wyprzedzanie przez samochody ciężarowe.. Nie dziwi mnie nic, absolutnie nic.. Prowadzę pojazdy ponad 40 lat bez spowodowania kolizji drogowej ale wypadki które zaobserwowałem na A4 doprowadzają mnie do szału !! Zawsze zabieram rejestrator a po powrocie oglądam jakie "cuda" zastałem w trasie.
~Andikos
2017-09-25 21:43:30
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 3
Niewyszkolone osły z licencjami na zawodowych kierowców ...
~eh - słabo
2017-09-25 19:50:39
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: 4
większość kierowców jak najbardziej ogarniętą, część musi się jeszcze mocno doszkolić ( najpierw sugeruję odbiór prawa do jazdy ), a PRZEDE WSZYSTKIM A4 na odcinku Wrocław - rozjazd A4/A18 to nie jest autostrada !!!! tam powinno być ograniczenie prędkości do 100 na godzinę i nic ponad to. A w polszy niestety 90% kierowców na drodze zachowuje się jakby walczyło o życie, a co najmniej o uwagę wiejskich Dżesik i innych Angelik, żenada
~Tomasz
2017-09-25 17:52:02
z adresu IP: (176.119.xxx.xxx)
Ocena: 0
Siofery ja bym kwity zabierał od razu
~Wojtas184r
2017-09-25 16:35:05
z adresu IP: (94.197.xxx.xxx)
Ocena: 2
DLACZEGO!!! Nie używają CB radia w Ciężarówkach niech sobie w kiblu zamontują jak nie potrafią korzystać na drodze. DLACZRGO !!! Nie ma żadnej informacji na autostradzie o wypadku jak to jest w innych krajach Niemcy Anglia czy Holandia DLACZEGO!!! Nie ma pasu awaryjnego po którym powinny poruszać się służby ratunkowe jak to jest w innych krajach. Długo by pytać dlaczego tak jest ale odpowiedz jedna to Polska przykro że przez brak myślenia i systemu informacji bądź kontaktu przez CB radia często giną ludzie a można by było ich uratować. Polska to stan umysłu który wyprzedza społeczność innych krajów tylko w czym??? Podziw i pełen szacunek dla strażaków a pogarda dla kierowców osobówek i Ciężarówek. Osobówki ok niedzielni kierowcy ale zawodowcy powinni dawać przykład jak na drodze się zachować. A później stereotyp polskiego kierowcy to pustak bezmyślny co ma dwie lewe ręce i nawet jeździć nie potrafi.
~Kasia
2017-09-25 16:04:46
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ale należy pochwalić całą rzeszę kierowców, który korytarz utworzyli. Kilka lat temu nikt o tym w Polsce nie słyszał. Dziwię się tylko postawie „zawodowych”kierowców. To oni powinni dawać przykład całej reszcie ☹️
~Volvo fh
2017-09-25 15:10:44
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 15
Mandaty za blokowanie korytarza życia i się nauczą. W Niemczech jest ponad 300euro za zastawianie.
~tadek
2017-09-25 15:02:47
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 2
tu akurat jest pas awaryjny wiec problemu być nie powinno
~Kcin
2017-09-25 14:22:44
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
Proszę przy takich reportażach zawsze umieszczać krótką notkę z wskazaniem jak prawidłowo powinien zachować się kierowca widząc że zbliża się do "korka" (lub innego zdarzenia drogowego -zależnie od tematu). To naprawdę trzeba powtarzać do znudzenia a nie tylko krytykować ludzkie postawy. Powtarzać powtarzać i jeszcze raz powtarzać. W tym artykule niestety brakuje elementu edukacji a każdy kto to czyta myśli sobie "ja tak nigdy nie robię".
~Ola
2017-09-25 14:21:06
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -5
Zakaz dla tirów na A4, naprawde
~Michał
2017-09-25 14:19:39
z adresu IP: (77.218.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jebac mandaty po 2 tys złotych za zablokowanie drogi służbom ratunkowym
~melcia
2017-09-25 14:02:20
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
3xTAK dla korytarza życia - takiego z automatu proszę Państwa...
~Zuz
2017-09-25 13:41:06
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 232
Będąc w zaawansowanej ciąży udzielalam pierwszej pomocy mężczyźnie którego każdy nazwałby żulem. Gościu zaslabl i dostał ataku padaczki. Gapic potrafi się każdy ale żeby podejść i pomóc to już nie. A wystarczyło tylko ułożyć chłopa w pozycji bocznej ustabilizowanej. Słyszałam te głosy nad głową ale ich nie rejestrowalam. Czasami wystarczy drobna pomoc i można człowiekowi pomóc.
~Karolina
2017-09-25 13:23:38
z adresu IP: (188.241.xxx.xxx)
Ocena: 9
Niejednokrotnie przyszło mi stać w korku czy na autostradzie czy innej drodze z powodu wypadku. To, jak zachowują się kierowcy i pasażerowie przechodzi ludzkie pojęcie. Lecą z telefonami, kręcą filmy, robią zdjęcia, gapią się na rozgrywający czasem dramat... ale focia na fejsika jest najważniejsza, byłem, widziałem, chwalę się. Mój brat jest zawodowym strażakiem, na pytanie, co najbardziej przeszkadza im w akcjach ratowniczych odpowiada bez zastanowienia - gapie!
~kmicic
2017-09-25 12:56:26
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
"zawodowi" kierowcy