CCC Polkowice już jedną nogą w Eurolidze

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-26 20:16

Kto obawiał się o formę CCC po niespodziewanej porażce w pierwszej kolejce Basket Ligi Kobiet ten już po pierwszych minutach mógł być spokojny. Polkowiczanki wygrały inauguracyjną odsłonę aż 21:4! Reszta spotkania była formalnością.

Przy prowadzeniu CCC do przerwy 37:13 druga połowa była już bardziej wyrównana. Dolnośląski zespół przegrał nawet trzecią kwartę, ale nie miało to żadnego wpływu na końcowy wynik.

25-punktowa zaliczka sprawia, że piątkowy rewanż w Polkowicach jest już praktycznie formalnością i CCC może szykować się do fazy grupowej Euroligi. Polski zespół zagra w niej w grupie A z Dynamo Kursk (Rosja), ZVVZ USK Praha (Czechy), Basket Bourges (Francja), Galatasaray Stambuł (Turcja), ESBVA Lille Metropole (Francja), Castor Braine (Belgia), Uniqa Sopron (Węgry).

Piestanske Cajky - CCC Polkowice 46:71 (4:21, 9:16, 17:15, 16:19)

Cajky: Terezia Palenikova 14, Lenka Bartakova 10, Barbora Kasparkova 8, Jenna Smith 6, Angelika Slamova 6, Nikola Dudasova 2, Asia Boyd 0, Ivana Jakubcova 0, Martina Letkova 0, Vanessa Gajdosova 0.

CCC: Theresa Plaisance 21, Alysha Clark 13, Weronika Gajda 8, Artemis Spanou 8, Antonija Sandrić 8, Ewelina Gala 6, Angelika Stankiewicz 5, Elina Dikeoulakou 2, Magdalena Leciejewska 0, Magdalena Idziorek 0.