Środa Śląska: Wmurowano kamień węgielny pod centrum Lufthansy [POSŁUCHAJ]

Piotr Kaszuwara, BT | Utworzono: 2017-09-27 17:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-27 17:00
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Kamień węgielny pod budowę zakładu testowania i naprawy silników samolotowych pod Środą Śląską wmurowany. Od wiosny 2019 roku pracę rozpocznie tam około 600 osób, mówi dyrektor operacyjny firmy XEOS Stefan Schmuck:

- Chcemy naprawiać ponad dwieście silników rocznie do 2023 roku. Generalnie jest to kombinacja naprawy zużytych części lub wymiany ich na nowe. Gdy już to zrobimy musimy przetestować silnik zanim trafi on do samolotu

Jak zapewnia Florian Huebener, przedstawiciel Lufthansy zakład nie będzie zakłócał spokoju w okolicy:

- Generalnie w procesie produkcji używamy najnowszych technologii. Wiem, że obawiano się np. hałasu. Mogę zapewnić, że technika, której używamy spełnia wszelki wymogi środowiskowe. Hałas na pewno nie będzie nikomu przeszkadzał.

Mike Ward z firmy GE Aviation, zapewnia także, że nie ma żadnego zagrożenia dla środowiska:

- Za każdym razem kiedy pracujemy z paliwem mamy specjalne zbiorniki, które zapobiegają jego wydostawaniu się na zewnątrz. Mogę zapewnić, że za 5, 10, 20 czy 40 lat ziemia tutaj będzie czysta.

Inwestycja pod Środą Śląską warta jest miliard złotych. Firma zainwestuje także 60 milionów na szkolenie blisko 600 pracowników. Ponadto pracę przy jej budowie znajdzie bliko pół tysiąca osób.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama